شرایطی که اروپا برای عضویت ترکیه قرار داده برای دیگر کشورها وجود ندارد

به گزارش مجله نماشو، رئیس حزب جمهوریخواه خلق ترکیه انتقاد شدیدی به موضع اتحادیه اروپا در قبال مسئله عضویت ترکیه این اتحادیه و استانداردهای دوگانه بروکسل در قبال آنکارا وارد کرد.

شرایطی که اروپا برای عضویت ترکیه قرار داده برای دیگر کشورها وجود ندارد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمال قلیچ دار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در تبادل نظر با روزنامه دی ولت آلمان درباره کودتای نظامی نافرجام 15 جولای در ترکیه گفت: هنوز هیچ گونه شواهد و مدارک مشخصی در این باره ارائه نشده است. آنچه که تا به حال علنی شده است همه اظهارات و اعترافات افراد درگیر است. تصویر کلی نشان می دهد که سازمان فتح الله گولن ستون فقرات کودتاچیان را می سازد.

وی در بخش دیگری از این تبادل نظر توضیح داد که ما برای اینکه این مسئله را هوشمندانه مورد تجزیه و تحلیل قرا دهیم به زمان احتیاج داریم. امیدوارم که دادگاه های تشکیل شده در این باره شفافیت لازم را ایجاد نمایند و ما خواستار این هستیم که فرآیند های این دادگاه ها به صورت زنده پخش گردد.

اوغلو در بخش دیگری از سخنانش درباره دستگیری و بازداشت افرادی که هیچ ربطی به کودتا ندارند هشدار داده و هر گونه همکاری و یا ائتلاف حزب خود با جنبش گولن را رد نموده و گفت: اگر احزاب مختلف گرد هم آیند ما می توانیم آینده بهتری را شکل دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اردوغان تغییری نموده است گفت: ما این را خواهیم دید. در هر صورت دولت ترکیه به دنبال توافق است. من فکر می کنم که اردوغان از خطاهای گذشته درس گرفته است.

رئیس حزب جمهوریخواه خلق ترکیه در بخش دیگری از این تبادل نظر توضیح داد: بزرگترین خطای حزب عدالت و توسعه این است که سیاست خارجی را به موضوعی در سیاست داخلی تبدیل می نماید. وقتی شما این کار را انجام می دهید در دنیا تنها می مانید.

وی همچنین گفت: ترکیه باید خیلی وقت پیش عضو اتحادیه اروپا می شد. اما در مسئله عضویت طبیعتا از طرف اتحادیه اروپا هم خطاهایی وجود داشته است. اتحادیه اروپا در قبال ترکیه استانداردهای دو گانه ای را در پیش می گیرد. برای ترکیه شرایطی برای عضویت قرار داده شده است که برای دیگر کشورها معتبر نیست. اینکه ترکیه امروز در این شرایط قرار گرفته است همچنین کمی به اتحادیه اروپا مربوط می گردد. موضع گیری مبنی بر اینکه ترکیه هرگز نمی تواند عضو اتحادیه اروپا گردد غیر منصفانه و نادرست است.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3942

به "شرایطی که اروپا برای عضویت ترکیه قرار داده برای دیگر کشورها وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایطی که اروپا برای عضویت ترکیه قرار داده برای دیگر کشورها وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید