علی نژاد: امیدوارم بانوان در المپیک توکیو هم مدال بگیرند

به گزارش مجله نماشو، معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در المپیک 2016 اولین مدال خانم ها به دست آمد و در المپیک توکیو می توانیم بازهم شاهد مدال آوری خانم ها باشیم.

علی نژاد: امیدوارم بانوان در المپیک توکیو هم مدال بگیرند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهدی علی نژاد در مراسم هفته تربیت بدنی و در جمع خبرنگاران گفت: با تبریک ایام هفته تربیت بدنی و هفته ملی سلامت بانوان گفت: امروز سومین پویش ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش بود. برگزاری این مراسم و همایش ها نشان دهنده توجه ویژه ای است که وزارت ورزش و جوانان به حوزه سلامت بانوان دارد. قطعا یکی از پایه های اساسی سلامتی روحی، روانی و جسمی برای کل جامعه ارتقا ورزش بانوان است. بانوان ما به عنوان همسران و مادران خانواده اگر اهل ورزش باشند می توانند سبک زندگی کل خانواده را تغییر بدهند. بنابریان اگر به ورزش بانوان توجه کنیم، اینطور نیست که به ورزش 50 درصد جامعه توجه شده است؛ این یعنی به ورزش کل جامعه توجه شده است.

وی تاکید نمود: در سال های اخیر در ورزش همگانی بانوان ارتقای خیلی زیادی پیدا نموده ایم و الان در خیلی از رشته های ورزشی تعداد ورزشکار خانم و آقا برابر هستند. حتی در برخی رشته ها تعداد خانم ها بیشتر از آقایان شده است. در ورزش حرفه ای نیز افتخارات زیادی به دست آمده و در رشته های مختلف مدال های خوبی به دست آورده ایم.

علی نژاد ادامه داد: در بازی های آسیایی جاکارتا 25 درصد مدال ها توسط دختران به دست آمده است. این نشان دهنده این است که مجموعه نظام جمهوری اسلامی توجه ویژه ای به ورزش بانوان داشته است و با فرایند روز به روز می توانیم شاهد توسعه و رشد ورزش بانوان باشیم.

وی درباره اینکه در المپیک پیش رو چقدر به مدال آوری بانوان امید وجود دارد، گفت: در این دوره در چند رشته شانس مدال آوری خانم ها را داریم و من امیدوارم تا به لطف خداوند در 2020 به تعداد مدال های خانم ها در المپیک اضافه کنیم. در سال 2016 اولین مدال خانم ها را داشتیم که به دست آمد و انشالله در المپیک توکیو می توانیم بازهم شاهد مدال آوری خانم ها باشیم.

معاون وزیر ورزش درباره بحث جدایی خانم هاشمی سرمربی تیم ملی تفنگ ایران، عنوان نمود: موضوعات داخلی در فدراسیون تیراندازی به وجود آمده و برای همین جلساتی در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با حضور خانم هاشمی و مسئولین فدراسیون برگزار شده است. انشاله کوشش می کنیم شرایط به گونه ای پیش بفرایند تا ما از همه ظرفیت های مان استفاده کنیم. اگر بخواهیم در رشته ای مثل تیراندازی پیروز باشیم الان وقت اختلاف و مواردی مشابه نیست. الان باید همه همت را بگذاریم تا بهترین نتیجه را در المپیک 2020 برای تیراندازی رقم بزنیم.

وی درباره آخرین شرایط سفر عباسعلی نیز اشاره نمود: این موضوع به فدراسیون پزشکی ارجاع داده شده که آنالیز نمایند آیا این موضوع ضرورتی دارد یا خیر. کارگروه مربوطه در حال آنالیز است و بر اساس نظر فدراسیون پزشکی در نهایت عمل خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1358

به "علی نژاد: امیدوارم بانوان در المپیک توکیو هم مدال بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: امیدوارم بانوان در المپیک توکیو هم مدال بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید