فعالیت بیش از 7 هزار استارت آپ و کسب وکار نو

به گزارش مجله نماشو، رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری گفت: در منظومه راهبردی علم و فناوری و زیست بوم نوآوری 5 هزار و 300 شرکت دانش بنیان و 7 هزار استارت آپ و کسب وکار نو فعالیت می کنند.

فعالیت بیش از 7 هزار استارت آپ و کسب وکار نو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، اسماعیل قادری فر در مراسم افتتاحیه رویداد مسئله محور ره نشان؛ از جمله رویدادهای بنیاد ملی نخبگان ذیل طرح شهید بابایی که در محل صندوق نواوری و شکوفایی برگزار گشت گفت: بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری دو نهاد مکمل همدیگر هستند؛ بنیاد ملی نخبگان وظیفه شناسایی، حمایت، هدایت و ساماندهی استعدادهای برتر و نخبگان را بر عهده دارد و معاونت علمی هم در امتداد بنیاد ملی نخبگان وظیفه حمایت از شرکت های دانش بنیان مبتنی بر پلتفرم حمایت از شرکت های دانش بنیان را انجام می دهد.

وی با اشاره به رویداد مسئله محور ره نشان گفت: ورودی هایی که از چنین رویدادهایی همچون ره زیست و ره نشان در یک بازه مشخص انتخاب می شوند نهایتا باید در یک قالب ایجاد شرکت دانش بنیان مقوم اقتصاد دانش بنیان شوند.

قادری فر با بیان اینکه این مسابقه یک دوره سه تا 6 ماهه است که در آن هسته ها و تیم های حول موضوعات محوری و کلیدی که از دل ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری برامده فعالیت می کنند، بیان نمود: بر اساس اولویت های نقشه جامعه علمی کشور و برنامه ریزی های کلان معاونت علمی و فناوری برگزاری چنین مسابقاتی دیده شده است تا در یک تیم، ایده ای توسعه یابد و به محصول تبدیل شود.

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری اضافه کرد: انتظار داریم که در این دوره عمل محور زمینه ای برای ایجاد شرکت دانشی فراهم شود و در چارچوب اکوسیستم کشور نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

قادری فر خاطر نشان کرد: نکته شاخص این حرکت ها حضور بخش خصوصی و جوان و توانمند 20 تا 30 سال است که در حوزه رفع نیاز کشور به صورت مسئله محور کار می کنند تا در جهت ارتقایی قرار بگیرند و در عالی ترین سطح بتوانند جوابگوی نیاز مردم باشند.

وی بیان نمود: چنین رویدادهایی می تواند در عالی ترین سطح جوابگوی نیاز مردم شوند؛ امیدواریم که برگزاری این رویدادها و مسابقات ره نشان که با تعامل معاونت علمی فناوری و بنیاد ملی نخبگان است مقوم این حرکت باشد.

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری گفت: در منظومه راهبردی علم و فناوری و زیست بوم نواوری 5 هزار و 300 شرکت دانش بنیان و 7 هزار استارتاپ و کسب و کار نو فعالیت می کنند.

به گفته وی، استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در نسل اول زیست بوم نوآوری، بیشتر در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کردند اما اکنون به حدی از بلوغ رسیده اند که این تیم ها و شرکت ها در حوزه های زیست فناوری، انرژی، فضایی و ... جایگاه شایسته و بایسته خود را پیدا کرده اند.

قادری فر تاکید کرد: در معاونت علمی و فناوری پشتیبانی تمام و کمال از این رویداد را داریم تا ایده های نواروانه به محصولات تبدیل شوند.این رویداد قطعا سرشار از موفقیت ها و درس دریافت از شکست هایی است که به تولید محصولاتی قابل رقابت تبدیل می شوند و جهت را برای راه تعالی بخش در حوزه علم و فناوری برای ما خواهد گشود.

4021/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3511

به "فعالیت بیش از 7 هزار استارت آپ و کسب وکار نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت بیش از 7 هزار استارت آپ و کسب وکار نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید