قتل جوان سیاه پوست به دست پلیس دیترویت ، معترضان بار دیگر به خشم آمدند

به گزارش مجله نماشو، به دنبال قتل جوان 19 ساله سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس شهر دیترویت در ایالت میشیگان، این شهر در روز های گذشته صحنه اعتراضات علیه خشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا بود.

قتل جوان سیاه پوست به دست پلیس دیترویت ، معترضان بار دیگر به خشم آمدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هفته ها اعتراض علیه نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا دیروز شنبه در شهر دیترویت بزرگترین شهر ایالت میشیگان آمریکا در پی جنایت جدید پلیس این کشور ادامه یافت. روز آدینه یک مرد سیاه پوست دیگر قربانی خشونت و تبعیض نژادی پلیس آمریکا شد و به ضرب گلوله نیرو های پلیس شهر دیترویت جان باخت.

مردم معترض در بخش غربی این شهر نزدیک محلی که پلیس دیترویت حکیم لیتلتون 19 ساله را هدف قرار داد و فرد دیگری را بازداشت کرد، به راهپیمایی پرداختند. بردار مقتول بعد از خاتمه اعتراضات خواهان ملاقات با جیمز کِرِیگ رئیس پلیس شهر و مایک دوگان شهردار آن شد.

او گفت: بردار من مرد خوبی بود. او یک جنگجو بود. می خواهم این را همه از جمله رئیس جیمز کریگ و شهردار دیترویت بدانند. تا قبل از هفته آینده می خواهم با آن ها ملاقات کنم.

به گزارش رسانه محلی دیترویت نیوز، بعد از صحبت های برادر مرد سیاه پوست کشته شده، از معترضان خواسته شد امروز یکشنبه هم به اعتراضات ادامه دهند. در این اعتراضات همچنین از پلیس این شهر خواسته شد به استفاده از نرم افزار تشخیص چهره برای شناسایی مظنونان احتمالی خاتمه دهد، زیرا به گفته معترضان این روش شهروندان سیاه پوست را به اشتباه شناسایی می نماید.

روز آدینه در جریان اعتراضات به این اقدام پلیس، صد ها نفر به تجمع پرداختند که پلیس به سمت آن ها گاز اشک آور شلیک کرد. 8 نفر در جریان اعتراضات روز آدینه دستگیر شدند که گفته می گردد در ساعات اولیه روز شنبه آزاد گشتند.

اعتراضات سراسری در آمریکا از 25 می بعد از قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس به دست افسر سفیدپوست این شهر که راه نفس وی را مسدود کرد، شروع شد. اعتراضات همچنان در بخش هایی از آمریکا ادامه دارد و هر بار با جنایت دیگر پلیس آمریکا در بخشی از این کشور شعله ور می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3623

به "قتل جوان سیاه پوست به دست پلیس دیترویت ، معترضان بار دیگر به خشم آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل جوان سیاه پوست به دست پلیس دیترویت ، معترضان بار دیگر به خشم آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید