مدل های پیشنهادی برای سفر نوروزی در سال 1400

به گزارش مجله نماشو، ولی تیموری درباره برنامه ریزی های انجام شده و ارائه دو مدل سفر نوروزی به ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد.

مدل های پیشنهادی برای سفر نوروزی در سال 1400

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشستی با حضور روسای تشکل های گردشگری که در سالن خلیج فارس این معاونت برگزار گشت، گفت: برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران فرصت مناسبی برای معرفی مدل های سفر های احتمالی نوروزی است.

وی اضافه کرد: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برنامه ریزی ها و تمهیداتی اندیشیده شده که تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود. به همین منظور و با هدف حفظ سلامت مردم و بازدیدکنندگان، مراسم افتتاحیه با حضور تعداد اندکی برگزار خواهد شد و تمهیداتی نیز اندیشیده شده که در طول برگزاری نمایشگاه تجمعی شکل نگیرد.

تیموری گفت: در این دوره از نمایشگاه وزیر گردشگری و تجارت ونزوئلا حضور می یابد و هیئتی از بخش خصوصی این کشور نیز در این نمایشگاه حضور خواهند یافت تا ظرفیت های گردشگری ایران و ونزوئلا بررسی می شود.

معاون گردشگری کشور در ادامه گفت: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی سه شنبه 5 اسفند 99 افتتاح می شود و تا 8 اسفند ادامه دارد، در این نمایشگاه غرفه ها نسبت به سال های قبل کمتر شده و امیدواریم با خاتمه کرونا، گشایشی در کسب و کار های حوزه گردشگری ایجاد شود.

او در ادامه به سفر های احتمالی نوروزی اشاره کرد و گفت: در این خصوص جلساتی با ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار گشته و در آن نشست ها به صورت مفصل موضوعات را بررسی کردیم. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ما دو مدل سفر را پیشنهاد دادیم که می تواند با رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور اجرایی شود.

تیموری اضافه کرد: مدل اول سفر با تور است؛ در این مدل از سفر گردشگران از خدمات تور استفاده می کنند و حتما در مراکز اقامتی مجاز اقامت خواهند کرد که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

او ادامه داد: در مدل دوم سفر افراد تور خریداری نمی کنند، اما در سفر به شهر مقصد حتما باید در مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت این وزارتخانه اقامت کنند تا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود و سلامتی مردم حفظ شود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در نوروز 1400 ایجاد کمپ های گردشگری، چادر زدن، اقامت گردشگران در اماکنی مانند مدارس، زائر سراها، حسینیه ها و ... ممنوع است و این موضوع به استانداران اعلام شده است.

تیموری گفت: در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران مدل های سفر های احتمالی نوروزی تشریح خواهد شد و فرصت ها و ظرفیت های گردشگری و همچنین صنایع دستی استان های مختلف معرفی می شود.

در این نشست تعدادی از روسای تشکل های گردشگری نیز به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3251

به "مدل های پیشنهادی برای سفر نوروزی در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل های پیشنهادی برای سفر نوروزی در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید