مدیر امنیتی پیشین فیسبوک: ما ضعیف عمل کردیم اما عملکرد کنگره و سازمان اطلاعات ایالات متحده از ما بدتر بود

به گزارش مجله نماشو، مدیر امنیتی سابق فیسبوک؛ الکس استاموس می گوید: درست است که فیسبوک در تامین امنیت و حفظ اطلاعات کاربران قوی عمل نکرده است. اما نقش کنگره و سازمان اطلاعات ایالات متحده نیز در این میان بسیار ضعیف بوده است.

مدیر امنیتی پیشین فیسبوک: ما ضعیف عمل کردیم اما عملکرد کنگره و سازمان اطلاعات ایالات متحده از ما بدتر بود

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، استاموس می گوید: روزنامه های افشاگری مثل واشنگتن پست، سازمان های جاسوسی ایالات متحده و قانونگذاران سرشناس ایالات متحده نیز نتوانستند در برابر عملیات ترولهای روسی عملکردی خیره کننده و قوی داشته باشند.

او ادامه می دهد: مطمئنا، فیس بوک چیزهایی در مورد روسیه را نادیده گرفت، اما کنگره، رسانه ها و سازمان های جاسوسی آمریکا نیز چنین کردند.

این سخنان استاموس پس از آن منتشر می گردد که نیویورک تایمز گزارشی تند و سنگین علیه فیسبوک و مدیران ارشد و پیشین این شرکت منتشر کرد.

در گزارش روزنامه تایمز گفته می گردد که سال گذشته، همانطور که ترولهای روسیه در طول انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فعال بودند، فیسبوک این فعالیت ها را نادیده گرفته است. به طور ویژه در این گزارش ذکر شده که مدیران ارشد فیسبوک مثل مارک زاکربرگ ؛ مدیرعامل فیسبوک و شریل سندبرگ از معاونان ارشد فیسبوک به چشم پوشی از نشانه های هشدار دهنده پرداخته و سپس آنها را از انظار عمومی پنهان کردند.با این وجود زاکربرگ و سندبرگ این گزارش را تکذیب کردند.

استاموس در بخشی دیگر از سخنانش تایید کرد که فیسبوک در یک استراتژی ارتباطات عمومی پنهانکاری و انکار گیر نموده است و باید این تهدیدات را خیلی زود تر پاسخ می داده و شفاف تر عمل می نموده است. اما در عین حال تاکید نمود که فیسبوک هرگز از ترولهای روی بی خبر نبوده و قرار هم نبوده در این خصوص بی تفاوت عمل کند.

استاموس گفت: جامعه اطلاعاتی عظیم ایالات متحده موفق به ارائه اطلاعات عملی علیه اهداف و توانمندی های اطلاعاتی روسیه در مورد انتخابات و پیش از انتخابات نشد وهمین موضوع کمبود یاری های بعد از انتخابات را دامن زد.

استاموس نوشت: زمان آن است که ما برای جمع آوری اطلاعات از جامعه هشدار دهیم و من مطمئنم که مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در سال 2020 نیز احتمالا مورد توجه هکرها قرار خواهد گرفت.

استاموس گفت، کنگره باید قوانینی را که شفافیت در تبلیغات سیاسی شبکه های اجتماعی و دیگر سیستم های فناوری را تضمین می نماید، تصویب کند.

استاموس در بخشی دیگر از صحبت های خود کشورهای اروپایی را تحسین کرد و گفت آنها از ما در حوزه امنیت اطلاعات قوی تر هستند.او گفت: بسیاری از زمینه های امنیت سایبری خواهان همکاری بین دولتها و شرکت ها هستند و متحدان ما در فرانسه و آلمان مدل هایی را ارائه می دهند که چگونه مسئولیت دفاع از امنیت سیار در دموکراسی می تواند ایجاد گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2891

به "مدیر امنیتی پیشین فیسبوک: ما ضعیف عمل کردیم اما عملکرد کنگره و سازمان اطلاعات ایالات متحده از ما بدتر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر امنیتی پیشین فیسبوک: ما ضعیف عمل کردیم اما عملکرد کنگره و سازمان اطلاعات ایالات متحده از ما بدتر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید