مسائل 8 بازار در محدوده مرکزی شهر شیراز رفع می گردد

به گزارش مجله نماشو، استاندار فارس از تشکیل دو کارگروه برای برطرف مسائل بازار های واقع در محدوده مرکزی شهر شیراز اطلاع داد.

مسائل 8 بازار در محدوده مرکزی شهر شیراز رفع می گردد

به گزارش خبرنگاران از شیراز، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس از تشکیل دو کارگروه برای رفع مسائل بازار های واقع در محدوده مرکزی شهر شیراز اطلاع داد و گفت: پیرو بازدید هفته گذشته از بازار های وکیل، روح الله و بازار روز، سرای مشیر و دیگر بازار های این محدوده کارگروهی به متولی گری دفتر فنی استانداری فارس تشکیل شد و نماینده 8 بازار مورد نظر در محدوده مرکزی شهر شیراز با حضور در این کارگروه مسائل موجود را مطرح کردند.

او با اشاره به اینکه عمده مسائل مطرح شده از سوی بازاریان در دو حوزه تقسیم بندی می گردد، اضافه نمود: در حوزه زیرساختی و روسازی، مسائل کاربردی و تاسیسات زیربنایی همانند نحوه صدور مجوز های تعمیر، بازسازی بازار تاریخی، مسقف کردن بعضی از بازار ها و ایجاد انشعابات برق و مخابرات سرا ها و بازار ها جزو خواسته های بازاریان بود.

ایمانیه گفت: در حوزه امنیتی و فرهنگی و اجتماعی نیز مسائلی به وسیله بازاریان مطرح و برای پیگیری و رفع مسائل امنیتی، فرهنگی و اجتماعی بازار ها نیز کارگروهی مجزا با موضوع معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس تشکیل شد.

او ضمن اشاره به فعالیت 1300 کاسب در این 8 بازار محدوده مرکزی شهر توضیح داد: با هدف تحقق خواسته های این کاسبان، مسائل کالبدی و زیربنایی بازار های مورد بازید نهاده شد و تفکیک شد تا هر کدام از محل خود پیگیری گردد.

به گفته استاندار فارس در کارگروه رفع مسائل تاسیسات زیرساختی مانند برق، آب و مخابرات تصمیم بر این شد که دستگاه های خدمات رسان ضمن هماهنگی قدامات لازم را انجام دهند.

ایمانیه توضیح داد: برای رفع مسائل کالبدی از جمله بازسازی بازار های تاریخی همانند مسقف کردن و استحکام بخشی نیز تفاهم نامه سه جانبه ای بین شهرداری، اداره کل میراث فرهنگی و هیئت امنای هر بازار ایجاد شد تا تامین هزینه ها براساس سهم هر کدام از این متولیان معین گردد.

استاندار فارس یادآور شد: تهیه طرح های بازسازی بازار ها به وسیله شهرداری صورت گیرد و پس از تایید اداره کل میراث فرهنگی و نظارت بر اجرا از سوی این اداره کل، مباحث کالبدی و بازسازی بازار ها دنبال گردد.

او عنوان نمود: در بازار های دیگر نیز بر اساس تفاهم نامه ایجاد شده، مسایل و مسائل بازار ها پیگیری و رفع خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2003

به "مسائل 8 بازار در محدوده مرکزی شهر شیراز رفع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل 8 بازار در محدوده مرکزی شهر شیراز رفع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید