مظنه رهن کامل در بازار مسکن تهران

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران: تغییر شرایط در بازار مسکن وپیشروی در دوره رکود منجر به کاهش محسوس عرضه آپارتمان های اجاره ای با شرایط رهن کامل به این بازار شده است.

مظنه رهن کامل در بازار مسکن تهران

به گزارش مجله نماشو در این میان یک تفاوت آشکار بین انواع مختلف واحدهای اجاره ای با شرایط رهن کامل در بازار مسکن مشهود است.

این تفاوت در میان انواع مختلف بازه های متراژی،گروه های سنی و مناطقی که واحدهای عرضه شده به بازار اجاره در آنها قرار دارند، قابل طبقه بندی است. هم اکنون فایل اجاره مسکن با شرایط رهن کامل در بازار آپارتمان های ریزمتراژ، کوچک متراژ و میان متراژ نسبت به ماه های اخیر کمیاب تر شده است و حجم عرضه این فایل ها به بازار مسکن با شرایط رهن کامل نسبت به سال گذشته به شدت افت نموده است. در حالی که فایل های اجاره مسکن با شرایط رهن کامل در میان بازه های متراژی کمتر از 100 مترمربع در روزهای اخیر به فایل های کمیاب و در بعضی موارد نایاب تبدیل شده است، آپارتمان های بزرگ متراژ عرضه شده به بازار اجاره نیز شرایط متفاوتی نسبت به ماه های قبل دارند. بخش قابل توجهی از فایل های رهن کامل عرضه شده به بازار مسکن در روزهای اخیر آپارتمان های بزرگ متراژی هستند که در شرایط رکود فعلی بازار مسکن، سازنده ها قادر به فروش آنها نیستند ودر نتیجه برای جلوگیری از خواب سرمایه وکمک به تامین اقتصادی پروژه های جدید این واحدها را به بازار اجاره عرضه نموده اند. عمده این فایل ها که در این گروه قرار دارند جزو واحدهایی هستند که در ردیف آپارتمان های اجاره ای با شرایط نامتعارف قیمتی شناخته می شوند و به همین دلیل زمان بازاریابی برای اجاره آ نها نیز طبعا بیش از واحدهایی است که با نرخ متعارف و مناسب به متقاضیان اجاره پیشنهاد شده اند. به این ترتیب در حالی که حجم عرضه آپارتمان های با عمر بنای چند ساله، واحدهای مسکونی میانسال یا کهنسال با شرایط رهن کامل به بازار مسکن هم اکنون محدود است اما عمده واحدهایی که این روزها به بازار اجاره با شرایط رهن کامل عرضه شده اند، آپارتمان های بزرگ متراژ نوساز وکلید نخورده یا با عمربنای کمتر از 5 سال در مناطق شاقتصادی شهر تهران هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 723

به "مظنه رهن کامل در بازار مسکن تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظنه رهن کامل در بازار مسکن تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید