نشست سه جانبه بیمه سلامت پناهندگان برگزار گشت

به گزارش مجله نماشو، تهران (پانا) - نشست سه جانبه بیمه سلامت درباره نحوه ارائه خدمات بیمه درمانی به پناهندگان با مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران و مدیر عامل بیمه سلامت ایران برگزار شد.

نشست سه جانبه بیمه سلامت پناهندگان برگزار گشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمد مهدی ناصحی در این نشست گزارشی از همکاری های اجرا شده در چند سال اخیر در ارائه خدمات بیمه ای به پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد و افزود: سازمان بیمه سلامت ایران هر گونه خدمات بهداشتی و درمانی که به مردم ایران داده می شود، را به پناهندگان ساکن در کشور نیز ارائه می نماید و تمامی مراکز بهداشتی و درمانی که طرف قرارداد با بیمه سلامت باشند به پناهندگان نیز خدمات ارائه می دهند.

در ادامه نشست مهدی محمودی از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به طور ویژه از سازمان بیمه سلامت که در زمان همه گیری بیماری کووید 19 در ارائه خدمات رسانی به اتباع خارجی تلاش های زیادی داشتند، قدردانی کرد.

محمودی به طرح بیمه سلامت پناهندگان به عنوان ابتکار مناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در دنیا اشاره کرد و افزود: به رغم تحریم های بین المللی و ظالمانه علیه کشور ایران، بدون هیچ گونه تبعیضی به پناهندگان ساکن در کشور همانند مردم ایران، بالاترین خدمات توسط دولت جمهوری اسلامی ایران ارائه داده می شود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور بر همکاری های مشترک در ارائه خدمات بیمه ای به پناهندگان جمعی به ویژه بیماران خاص و صعب العلاج تاکید کرد.

فریسن رییس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نیز از خدمات جمهوری اسلامی ایران در ارائه خدمات درمانی و بیمه تشکر کرد و آمادگی خود را برای ارائه بهتر خدمات به پناهندگان گفت.

وی همچنین پیام گرندی کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان را ابلاغ و بابت خدمات رسانی مناسب به اتباع خارجی قدردانی کرد.

فریسن گفت: میزبانی مناسب دولت جمهوری اسلامی ایران از پناهندگان و ارائه خدمات گوناگون به ویژه در زمینه خدمات بیمه سلامت در دنیا بی سابقه است و جوامع بین المللی همیشه قدردان این خدمات هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3182

به "نشست سه جانبه بیمه سلامت پناهندگان برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست سه جانبه بیمه سلامت پناهندگان برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید