نگرانی های ایالات متحده در خصوص امنیت انتخابات آنلاین ، همه چیز درست از لحظه ثبت رای آغاز می گردد

به گزارش مجله نماشو، برگزاری انتخابات آنلاین پیچیدگی های مهمی مثل سیستم های ثبت رای و نحوه دریافت آراء دارد. اما کمتر فردی به امنیت آراء پس از انتخابات ریاست جمهوری توجه می نماید.

نگرانی های ایالات متحده در خصوص امنیت انتخابات آنلاین ، همه چیز درست از لحظه ثبت رای آغاز می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بزرگترین مسئله انتخابات در امنیت ملی خلاصه می گردد. یعنی آنچه پس از اخذ آرا رخ خواهد داد.

وزیر امنیت میهن ایالات متحده کریستین نیلسن که وظیفه تامین امنیت اطلاعات الکترونیک شهروندان را بر عهده دارد می گوید که ، بزرگترین نگرانی فعلی ایالات متحده برای امنیت انتخابات نه فقط در روز انتخابات محدود نمی گردد، بلکه شامل روز بعد از انتخابات نیز می گردد.

اقدامات سازمان های حفاظت از آراء کاربران در حال حاضر وارد 50 ایالت در سراسر آمریکا شده است. این برنامه نه تنها سیستم های ثبت رای را به شکل دائم آنالیز می نماید بلکه به این دستگاه ها یاری می نماید تا در سراسر روز مرتب آنالیز شوند.

نیلسن در این خصوص می گوید: بزرگترین نگرانی من این است که نهادهای خارجی پس از انتخابات و یا شب انتخابات فرصت خواهند یافت در سیستم های رای گیری نفوذ نمایند.

پیش از این نیز ایالات متحده با مسائلی مشابه دست و پنجه نرم نموده است. به خصوص انتخابات 2016 که هنوز هم حواشی آن ادامه دارد و برخی هکرهای روسی به نفوذ در آن متهم شده اند.

به نظر می رسد انتخابات میان دوره ای یک محک عالی برای آنالیز وضعیت امنیت اطلاعات در ایالات متحده باشد. نیلسن در این خصوص می گوید: انتخابات سال 2016 به ما نشان داد که بسیاری از دشمنانمان آماده حمله به روند برگزاری انتخابات در کشور ما هستند.

این روزها بسیاری از سناتورها به شبکه های اجتماعی معترض شده اند و ممعتقدند شرکت هایی مانند فیسبوک، گوگل و توییتر به ابزار هکرها تبدیل شده اند. اما از سوی دیگر نیلسن معتقد است یاری های همین شبکه های اجتماعی می تواند به کاهش مسائل اخبار جعلی یاری کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2826

به "نگرانی های ایالات متحده در خصوص امنیت انتخابات آنلاین ، همه چیز درست از لحظه ثبت رای آغاز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی های ایالات متحده در خصوص امنیت انتخابات آنلاین ، همه چیز درست از لحظه ثبت رای آغاز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید