واکسیناسیون در تهران از چه زمانی آغاز می شود؟

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در پاسخ به این پرسش که اکنون واکسیناسیون در استان تهران چگونه است و از کی شروع می شود؟، گفت: واکسیناسیون در استان تهران مثل شهرستانهای دیگر شروع شده البته ما در کل در واکسیناسیون با یک تاخیر روبرو هستیم و مقداری فرایند واکسیناسیون کند پیش می رود.

واکسیناسیون در تهران از چه زمانی آغاز می شود؟

وی ادامه داد: در وهله اول ما فعلا همان طور بر اساس سند ملی واکسیناسیون عمل کرده و تهران نیز بر همین اساس عمل می کند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام نمود: فعلا به گروه های درمانی خدمات داده شده و بعد از آنها بر اساس سند ملی، سالمندان مستقر در خانه سالمندان و جانبازان شیمیایی واکسیناسیون می شوند.

زالی یادآور شد: اکنون در تهران علاوه بر مجموعه افراد ارائه دهنده خدمات سلامت، واکسیناسیون بخشی از سالمندان مستقر در سرای سالمندان و جانبازان شیمیایی توسط معاونت بهداشت شروع شده است.

وی درباره اینکه مسافرت ها چه تاثیراتی روی شرایط اپیدمی کرونا می گذارد؟، تأکید کرد: توصیه بنده به عنوان یک کارشناس حوزه سلامت به مردم این است که واقعا سفر رفتن مخاطره آفرین است؛البته بنده هم می دانم مردم واقعا خسته شده اند و روحیه آنها بهم ریخته است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به پیامدهای منفی شیوع کرونا و اعمال محدودیت ها بر روان مردم، ابراز کرد: تنش های ناشی از این بیماری، تلخی ناشی از بیماری، بروز مرگ و میرها و اخبار نگران کننده؛ از جمله این آسیب هاست.

زالی اضافه نمود: علی رغم اینکه این حق را به مردم می دهیم که واقعا خسته شده اند و نیاز به تمدد اعصاب دارند؛ مدت طولانی است که بچه ها از خانه خارج نشدند و محیط های تفریحی را تجربه نکرده اند، اما باید به این موضوع نیز توجه لازم داشته باشیم.

وی شرح داد:به هر حال شاهد تغییر فرایند شرایط روان شناختی عمومی جامعه هستیم. درصد بالایی از مردم شرایط خیلی خوبی ندارند و یک اضطراب عمومی درباره ادامه بیماری وجود دارد؛ به خصوص اینکه غیر معین بودن شرایط کرونا در دنیا و ایران به این موضوع نیز دامن می زند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اضافه نمود: شاید با توجه به اینکه سفر به عنوان یک تفنن منطقی برای تقلیل تنش های بشری شناخته شده است، اما بنده به عنوان یک کارشناس سلامت تاکید دارم سفرها کنار گذاشته شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به دلایل پرهیز کردن مردم به انجام سفر، متذکر شد: به دلیل اینکه این ویروس جدید جهش یافته را بسیار خطرناک، پرچالش و چموش تلقی می کنیم و سرعت انتقال آن بالاست و نگران هستیم با حضور افراد در مناطق و شهرستانهای مختلف شاهد یک چرخشی از بروز سویه های جدید بین شهری باشیم که سفرها می تواند این را دامن بزند.

زالی اعلام نمود: ضمن اینکه معمولا مقاصد سفرهای نوروزی در کشور به شکلی است که شهرهایی است که یا تازه از شرایط قرمز بودن خارج شدند یا هنوز شرایط شکننده ای دارند.

وی با بیان اینکه تیم درمانی و بهداشتی در این شهرستانها بشدت خسته است، گفت: بالاخره وقتی مسافران می آیند خدمات لازم بهداشتی و درمانی آنها لازم است توسط همین تیم خسته درمانی که اکنون کم رمق است، پاسخ داده شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اضافه نمود: بسیاری زیر ساخت های بهداشتی و درمانی ما در شهرستانهای مقصد سفرهای نوروزی واقعا تکافوی نیازهای خودشان را هم نمی دهد، وای به حال اینکه بخواهد به دیگر افراد خدمات ارائه دهد.

منبع: فارس

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3127

به "واکسیناسیون در تهران از چه زمانی آغاز می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون در تهران از چه زمانی آغاز می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید