ورود 9350 نیروی جدید به مدارس، تدریس مشروط معلمانی که در آزمون اصلح قبول نشدند

به گزارش مجله نماشو، رئیس دانشگاه فرهنگیان از ورود 9350 فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به مدارس از مهر 97 اطلاع داد و گفت: همچنین از مهرماه سال جاری تربیت بیش از 40 هزار دانشجو معلم جدید در دانشگاه فرهنگیان آغاز می گردد.

ورود 9350 نیروی جدید به مدارس، تدریس مشروط معلمانی که در آزمون اصلح قبول نشدند

حسین خنیفر در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه مهر امسال 9350 فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان و مهر 98 حدود 10 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه تحویل آموزش و پرورش گردیده و وارد کلاس های درس می شوند اظهار کرد: امسال 25 هزار مجوز برای جذب دانشجومعلم از محل کنکور سراسری در 16 گرایش مختلف داشتیم.

وی اضافه نمود: همچنین 17 هزار نفر از فارغ التحصیلان کارشناسی سایر دانشگاه ها و طبق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در آزمون استخدامی سراسری پذیرفته شدند که باید از مهر وارد دوره های حرفه آموزی و مهارت آموزی معلمی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تاکید نمود: آموزش بیش از 40 هزار دانشجو معلم در امسال در این دانشگاه گام بزرگی در راستای تامین نیروی انسانی متخصص برای آموزش و پرورش است.

خنیفر با اشاره به آزمون جامع اصلح برای مهارت آموزان دوره قبل و وضعیت افرادی که در این آزمون پذیرفته نمی شوند گفت: برگزاری آزمون اصلح ضروری است و تیم مدیریتی قبلی به خوبی آن را تشخیص دادند چرا که یاری می نماید تا مطمئن شویم اتفاق آموزشی اتفاق افتاده و دانشجوی ما بخوبی سوخت گیری نموده است.

وی تاکید نمود: اگر دانشجو بخوبی سوخت گیری علمی ننموده باشد نمی تواند آن انقلاب آموزشی که مدنظر ماست را رقم بزند. از این منظر آزمون اصلح یکی از پارامترهای بسیار مهم برای ورود به عرصه معلمی برای مهارت آموزان است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه اگر شخصی در این آزمون جامع پذیرفته نشود یک فرصت دیگر به او می دهیم گفت: این فرد به صورت مشروط و با ساعات موظفی کمتر وارد مدارس می شوند و آن دسته که نمرات بسیار پایینی دارند بعد از آزمون مجدد می توانند به آموزش و پرورش بروند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2567

به "ورود 9350 نیروی جدید به مدارس، تدریس مشروط معلمانی که در آزمون اصلح قبول نشدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 9350 نیروی جدید به مدارس، تدریس مشروط معلمانی که در آزمون اصلح قبول نشدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید