وزیر بهداشت آلمان: کرونا به سادگی تسلیم نمی گردد، هشدار درباره جهش های ویروس

به گزارش مجله نماشو، وزیر بهداشت آلمان با اشاره به اینکه شهروندان از محدودیت ها خسته شده اند، اما کرونا همچنان جولان می دهد درباره جهش های این ویروس هشدار داد.

وزیر بهداشت آلمان: کرونا به سادگی تسلیم نمی گردد، هشدار درباره جهش های ویروس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه زوددویچه سایتونگ، ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان در سخنانی در مجلس این کشور درباره جهش های ویروس کرونا هشدار داده و گفت: این ویروس خسته نمی گردد، بلکه در حال تغییر و مسری تر شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی در بخش دیگری از سخنانش در مجلس گفت: هفته های اخیر بسیار امیدوار نماینده بوده است و ما خود را در جهت درستی می بینیم. آمارهای مبتلایان کاهش یافته، واکسیناسیون در جریان است و این فرایند خوب در بخش های مراقبت های ویژه هم مشهود است.

وی در ادامه گفت: اما این ویروس به سادگی تسلیم نمی گردد. این در حالی است که مردم از این محدودیت های طولانی خسته شده اند و اعصاب ها خرد شده است. اما این ویروس خسته نمی گردد و در حال تغییر بوده و مسری تر می گردد.

وزیر بهداشت آلمان با اشاره به ویروس جهش یافته انگلیسی که مرتبا در آلمان گسترش می یابد همچنین گفت: ما باید با وجود خستگی از این بیماری همچنان مراقب یکدیگر باشیم.

اشپاهن همچنین بر لزوم تست گیری های سریع و امنیتی که با خود می آورد تاکید نموده و در بخش دیگری از سخنانش رساندن آمارهای کروناب ه صفر را هدفی غیر قابل دستیابی دانسته و تاکید نمود که اعتقاد ندارد که ویروس کرونا زمانی کاملا از بین می رود.

وی همچنین دیوار کشی را سیاست دولت فدرال ندانسته و گفت: سیاست دولت بیشتر ایجاد تعادلی درست بین بهترین حمایت ممکن در برابر این بیماری و زندگی در آزادی است.

وزیر بهداشت آلمان تاکید نمود که بر اساس شرایط فعلی در تابستان احتمالا همه بزرگسالان واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد و واکسن برای بچه ها و نوجوانان تنها بعد از انجام مطالعات و نتایج آن در دسترس خواهد بود.

وی طرح واکسیناسیون اجباری برای بعضی مشاغل خاص را رد کرد.

کریستین کاراگیانیریس، رئیس اتحادیه بخش های مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان(Divi). هم با اشاره به کاهش بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه در عین حال گفت که تخت های خالی حالا برای سایر بیماران مورد استفاده قرار می گیرد و شمار تخت های خالی در این بخش ها همچنان پایین است.

وی هیچ دلیلی برای کاهش هشدارها را ندیده و درباره وقوع موج جدیدی از کرونا در صورت کاهش محدودیت ها که بار دیگر فشار بر بخش درمان را افزایش داده و قطعا باید از آن جلوگیری گردد هشدار داد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم امروز در سخنانی فعلا با ارائه امتیازات خاص به افراد واکسینه شده مخالفت نموده و اظهار داشت: تا زمانی که شمار افراد واکسینه شده نسبت به افردی که منتظر دریافت واکسن هستند خیلی کم تر است دولت نباید هیچ تفاوتی در نحوه رفتار با این گروه ها قائل گردد. از طرفی باید ابتدا این مسئله آشکار گردد که افراد واکسینه شده دیگر ناقل نیستند.

وی در عین حال گفت که نحوه رفتاربا افراد واکسینه شده و کسانی که واکسن نزدند البته در آینده می تواند تغییر کند. مرکل در این باره گفت: وقتی به اندازه کافی ظرفیت برای واکسیناسیون افراد وجود دارد و بعضی افراد نمی خواهند واکسن بزنند باید این مسئله مورد ارزیابی قرلر گیرد که در مناطقی خاص برای افراد واکسینه شده دسترسی های مشخصی مد نظر قرار گیرد، اما ما هنوز در آنجا نیستیم.

صدر اعظم آلمان در بخش دیگری از سخنانش واکسیناسیون خود خارج از نوبت اولویت بندی صورت گرفته از طرف کمیسیون دائمی واکسیناسیون را رد نموده و گفت: من فکر می کنم درست این است که در کنار افراد مسن و آسیب پذیر ابتدا از گروه های جمعیتی که نمی توانند در شغل خود فاصله مجاز را رعایت نمایند دعوت به واکسیناسیون شوند.

وی در این باره ابراز خوش بینی کرد که به انداه کافی در آلمان شهفرایندان تمایل به واکسینه شدن را دارند تا یک ایمنی نسبی دربرابر این بیماری ایجاد گردد و در عین حال طرح واکسیناسیون اجباری برای شهفرایندان را رد کرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8007 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 422 مورد مرگ کرونایی جدید خبر داده است.

اقتصاد آلمان هم بر اساس ارزیابی انستیتو مهم مالی DIW در اولین سه ماهه امسال میلادی با رکود چشم گیری روبرو خواهد شد. یکی از محققان این انستیتو اعلام نموده که فراوری ناخالص ملی در این کشور حدود 1.5 درصد در این مدت کاهش پیدا خواهد نمود. افزایش چشمگیر شمار مبتلایان و محدودیت های اعمال شده تحولات مالی در این کشور را شدیداتحت تاثیر قرار داده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 2409602 نفر به کرونا مبتلا شده و 69373 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3148

به "وزیر بهداشت آلمان: کرونا به سادگی تسلیم نمی گردد، هشدار درباره جهش های ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت آلمان: کرونا به سادگی تسلیم نمی گردد، هشدار درباره جهش های ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید