پیشنهاد علمی و تخصصی دانشگاه ها برای عبور از معضل کرونا، دانشگاه ها ظرفیت تحقیقات درباره کرونا را دارند

به گزارش مجله نماشو، رئیس دانشگاه تهران گفت: یکی از وظایف دانشگاه ها، مسئولیت اجتماعی در قبال جامعه و استفاده از توان علمی و تخصصی در یاری به شرایط روز جامعه است که خوشه های فکری برای مقابله با کرونا در دانشگاه فعال شده است.

پیشنهاد علمی و تخصصی دانشگاه ها برای عبور از معضل کرونا، دانشگاه ها ظرفیت تحقیقات درباره کرونا را دارند

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با اشاره به تشکیل خوشه های فکری در دانشگاه تهران برای مقابله با ویروس کرونا، اظهارداشت: یکی از وظایف دانشگاه ها، مسئولیت اجتماعی در مقابل جامعه و استفاده از توان علمی و تخصصی دانشگاه ها در یاری به شرایط روز جامعه است.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها ظرفیت تحقیقات درباره کرونا را دارند، اضافه نمود: از ابتدای تشخیص ویروس کرونا در کشور، 4 خوشه فکری در حوزه های اجتماعی، مالی، فناوری و پژوهشی در دانشگاه تهران فعال شد که در حوزه های مختلف، آنالیز هایی را انجام دادند.

وی ادامه داد: همچنین در راستای همگرایی و هم افزایی در فعالیت ها، برای آنالیز موضوعات بیشتر، کارگروه های تخصصی مشترک مختلفی میان دانشگاه تهران و دانشگاه های دیگر تشکیل شد.

نیلی ادامه داد: علاوه بر این، برای دریافت نظرات جامعه دانشگاهی، درگاه مسئولیت اجتماعی دانشگاه برای مقابله با کرونا راه اندازی و پیشنهادات استادان و دانشجویان دریافت شد.

پیشنهاد دانشگاه ها برای عبور از کرونا

نیلی احمدآبادی توضیح داد: علاوه بر این، آنالیز درباره شرایط پس از کرونا هم در دستور کار خوشه های فکری و کارگروه های تخصصی است.

وی اظهار امیدواری کرد: ماحصل فعالیت خوشه های فکری و کارگروه های تخصصی راهکارهایی برای عبور از بحران کرونا باشد که مورد استفاده مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3654

به "پیشنهاد علمی و تخصصی دانشگاه ها برای عبور از معضل کرونا، دانشگاه ها ظرفیت تحقیقات درباره کرونا را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد علمی و تخصصی دانشگاه ها برای عبور از معضل کرونا، دانشگاه ها ظرفیت تحقیقات درباره کرونا را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید