چرا ایتالیا در بحران کرونا تنها ماند؟

به گزارش مجله نماشو، رئیس کمیسیون اروپا با انتشار مقاله ای در روزنامه های ایتالیا از تأخیر اتحادیه اروپا در یاری به شهروندان این کشور احساس تاسف و عذرخواهی کرد.

چرا ایتالیا در بحران کرونا تنها ماند؟

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری مجله نماشو، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا با انتشار مقاله ای در روزنامه های ایتالیا از تأخیر اتحادیه اروپا در یاری به شهروندان این کشور احساس تاسف و عذرخواهی کرد. وی در این نامه خطاب به ایتالیایی ها نوشت: امروز اروپا در کنار ایتالیا ایستاده است، اما از روز اول چنین حمایتی انجام نشد.

فون در لاین در نامه خود می نویسد درست که در شروع بحران شیوع کرونا کشورها چالش های ملی را در اولویت قراردادند اما پس از مدت کوتاهی متوجه شدند که برای مقابله با بحران احتیاج به برنامه ای مشترک دارند.

این در حالی است که هفته گذشته 27 کشور عضو اتحادیه اروپا پیروز نشدند تا درباره بسته حمایتی به کشورهای گرفتار شیوع ویروس کرونا به توافق برسند. اختلاف اساسی بین سه کشور اصلی محل شیوع کرونا، ایتالیا و اسپانیا و فرانسه از یک طرف و آلمان و هلند از سوی دیگر بود. رهبران ایتالیا و اسپانیا و فرانسه پیشنهادشان حذف موقتی بخشی از بدهی ها مشترک کشورها بود اما آلمان و هلند با این پیشنهاد موافقت نکردند.

بحث بر سر بودجه و یاری به کشورهای گرفتار درگیر شیوع کرونا، اولین بار به صورت ویدیو کنفرانس بین رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به راه افتاد. در پی شیوع ویروس کرونا که جان بیش از 13 هزارنفر را در ایتالیا گرفته است، موجی از انتقاد و اعتراض علیه بی لیاقتی مقامات اتحادیه اروپا در این کشور که در زمره پنج اقتصاد برتر قاره است، ایجاد شده است. در اسپانیا اوضاع بهتر نیست و رقم قربانیان این کشور از ده هزار نفر عبورکرده است.

روز گذشته، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا اعلام نمود که تحت عنوان پروژه SURE یاری هایی تا سقف صد میلیارد یورو به کشورهای عضو اتحادیه اروپا صورت می گیرد. این یاری ها در جهت حمایت از مشاغل آسیب پذیر و اقتصاد کشورهای درگیر بحران شیوع ویروس کرونا خواهند بود.

انتهای پیغام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 999

به "چرا ایتالیا در بحران کرونا تنها ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ایتالیا در بحران کرونا تنها ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید