چگونه گرسنگی خود را بدون پرخوری رفع کنید

به گزارش مجله نماشو، اگر غالباً تمایل به پرخوری دارید، در معرض افزایش وزن قرار خواهید گرفت. بیشتر افراد دارای اضافه وزن تا زمانی که از غذای خود لذت می برند به خوردن ادامه می دهند. ولی روش هایی وجود دارد که می توان بدون پرخوری گرسنگی را رفع کرد.

چگونه گرسنگی خود را بدون پرخوری رفع کنید

مترجم: امین حسین پور

منبع:راسخون

اگر غالباً تمایل به پرخوری دارید، در معرض افزایش وزن قرار خواهید گرفت. بیشتر افراد دارای اضافه وزن تا زمانی که از غذای خود لذت می برند به خوردن ادامه می دهند. ولی روش هایی وجود دارد که می توان بدون پرخوری گرسنگی را رفع کرد.

پرخوری یکی از دلایل اصلی افزایش وزن ناخواسته است. افرادی که وزن بالاتری دارند اغلب تمایل بیشتری برای غذا خوردن در هر زمان از روز دارند. پرخوری مکرر منجر به افزایش وزن می شود که بعداً فرد در پی اقداماتی برای کاهش وزن می شود. برای چنین افرادی حتی برنامه کاهش وزن هم مؤثر نیست زیرا، گرسنگی آن ها تبدیل به مانعی بزرگ برای کاهش وزن می شود. چنین افرادی ابتدا باید یاد بگیرند که گرسنگی خود را کنترل نمایند و بدون پرخوری آن را رفع نمایند.

اندازه غذا

قبل از آن که غذا خوردن را آغاز کنید تصمیم بگیرید که چه اندازه غذا می خواهید بخورید. این کار تصویر واضحی از اندازه غذایی که باید در یک وعده بخورید به شما خواهد داد. پرخوری نکنید زیرا اندازهی از غذا باقی خواهد ماند. همواره می توانید از به جای مانده غذا در زمان های دیگری بهره ببرید و در زمان و انرژی لازم برای آشپزی صرفه جویی کنید.

آرامش داشتن هنگام غذا خوردن

در غذا خوردن عجله نکنید. غذا را به آرامی بخورید زیرا، این روش در واقع قبل از پر شدن معده باعث می شود احساس سیری کنید. برای آنکه بدانید سیر شده اید یا نه در میان غذا خوردن نفس عمیق بکشید. این کار باعث می شود توجه شما به سوی معده تان جلب شود و به شما اجازه خواهد داد بدانید سیره شده اید یا خیر.

محیط غذا خوری

هنگام غذا خوردن از تماشای تلویزیون پرهیز کنید. پشت میز غذا خوری بنشینید به طوری که بدانید چه کاری انجام می دهید و بتوانید روی آن تمرکز کنید. محیط غذا خوری لذتی بخشی ایجاد کنید به طوری که بتوانید از داشتن تجربه غذا خوری عالی رضایت داشته باشید. این کار باعث می شود بدون پرخوری احساس گرسنگی خود را رفع کنید.

از طعم غذای خود لذت ببرید

در چند تکه اول عطر و طعم غذای خود را استنشاق کنید. این کار باعث خواهد شد احساس لذت و رضایت کنید و از پرخوری پرهیز کنید. اگر به خاطر اینکه غذای خود را دوست ندارید پرخوی می کنید، از غذاهایی که دوست دارید بهره ببرید.

ابتدای غذایی را که دوست دارید بخورید

غذا خوردن را با غذایی که دوست دارید آغاز کنید. هنگامی آغاز به غذا خوردن بکنید که گرسنه هستید. صبر کردن طولانی مدت قبل از غذا خوردن باعث می شود به پرخوری روی بیاورید. آب زیاد بنوشید زیرا، نوشیدن آب به کاهش میل به غذا بدون افزودن کالری اضافی به بدن یاری می نماید.

وعده های غذایی خود را مدیریت کنید

بین غذا یک الی دو دقیقه استراحت کنید و تصمیم بگیرید که چه اندازه غذا می خواهید بخورید. هنگامی که احساس کردید سیر شده اید میز غذا را ترک کنید. نشستن پشت میز بعد از تمام کردن غذا احتمال اینکه باز هم بخواهید غذا بخورید را افزایش می دهد.

جدول غذایی

برای خود جدول غذایی داشته باشید تا بتوانید اندازه غذایی که در روز مصرف می کنید را مدیریت کنید. با استفاده از این جدول غذایی می توانید ببینید که در چه مرحله ای قرار دارید و بعلاوه این کار می تواند به مدیریت رژیم غذایی برای برنامه کاهش وزن یاری کند.

احساس گرسنگی را از بین ببرید

بسیاری از افرادی که از برنامه های کاهش وزن استفاده می نمایند اغلب مواد غذایی خاصی را در رژیم خود می گنجانند که به سرکوب کردن گرسنگی یاری می نمایند. میوه ها ، سالادها و بعضی سبزیجات جزء سرکوب نماینده های طبیعی گرسنگی به حساب می آیند که قادر هستند گرسنگی را سرکوب نمایند.

منبع: راسخون
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2278

به "چگونه گرسنگی خود را بدون پرخوری رفع کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه گرسنگی خود را بدون پرخوری رفع کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید