کاهش درد افراد ناتوان با استفاده از کوسن مخصوص ویلچر

به گزارش مجله نماشو، پژوهشگران آمریکایی، نوعی کوسن مخصوص ویلچر ابداع نموده اند که می تواند فشار ناشی از نشستن های طولانی را کاهش دهد.

کاهش درد افراد ناتوان با استفاده از کوسن مخصوص ویلچر

به گزارش خبرنگاران و به نقل از گیزمگ، کسانی که از ویلچر استفاده می نمایند، با مسائل بسیاری از جمله نشستن برای ساعات طولانی روبه رو هستند که به زخم های پوستی ناشی از فشار می انجامد.

پژوهشگران دانشگاه تگزاس در آرلینگتون(UTA)، نوعی کوسن مخصوص نشستن ابداع نموده اند که می تواند به حل این گونه مسائل یاری کند.

این ابزار، از قطعات الکترونیکی قابل باد کردن ساخته گردیده و به شبکه ای از حسگرهای فشار مجهز است. هنگامی که کاربر روی کوسن می نشیند، حسگرها یک نقشه دیجیتالی ایجاد می نمایند و نواحی بدن که در معرض بیشترین فشار قرار دارند، نشان می دهند.

این کوسن، با متورم کردن قطعات خود، واکنش نشان می دهد و فشار را دوباره در قسمت های گوناگون توزیع می نماید؛ بدین ترتیب فشار در یک ناحیه خاص، متمرکز نمی گردد.

پس از نشستن برای نخستین بار، نقشه فشار وارد گردیده ثبت می گردد و نقشه به صورت دوره ای تغییر می نماید.

دکتر موتو ویجسوندارا(Muthu Wijesundara)، از مخترعان این فناوری گفت: این ابزار، کاربردهای گوناگونی در حوزه زیست پزشکی خواهد داشت. ما امیدواریم بتوان از این فناوری، برای یاری به بیماران و پرستاران آنها و همچنین، کاهش درد ناشی از فشار و زخم استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2575

به "کاهش درد افراد ناتوان با استفاده از کوسن مخصوص ویلچر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش درد افراد ناتوان با استفاده از کوسن مخصوص ویلچر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید