هیچ دانشجوی شاغل به تحصیل در خارج، تاکنون در دانشکده دندانپزشکی پذیرش نشده است

به گزارش مجله نماشو، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دنبال طرح مسائلی در خصوص حضور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در این دانشگاه ، طی جلسه ای با دانشجویان دانشکده دندانپزشکی گفت: تا کنون هیچگونه پذیرش دانشجوی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام نشده است.

هیچ دانشجوی شاغل به تحصیل در خارج، تاکنون در دانشکده دندانپزشکی پذیرش نشده است

به گزارش خبرنگاران، دکتر امیر محسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از دغدغه دانشجویان برای حفظ صندلی دانشکده دندانپزشکی در کشور، حرکت در مسیر استانداردها را دغدغه مشترک مسئولان و دانشجویان عنوان نمود و گفت: بسیاری از مطالبات دانشجویان، به عنوان مطالبات دانشگاه در سطحی کلان تر در حال پیگیری است.

دکتر ضیایی اضافه نمود: گرچه جذب منابع مالی از طریق دانشجویان شهریه پرداز یک راهبرد در شرایط کمبود منابع مالی می تواند باشد که بر اساس قانون و ابلاغیه های بالادستی صورت می گیرد ولی تا کنون هیچ دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در نیمسال تحصیلی مهرماه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرش نگردیده است و برای پذیرش آنها در نیمسال های تحصیلی آتی نیز تصمیمی اتخاذ نگردیده است.

وی مبنای پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را نخبگی عنوان نمود و اظهارد اشت: در پذیرش دانشجویان در ظرفیت های دانشگاه بسیار حساس هستیم و به لحاظ علمی، گزینش و نظارت های جدی صورت می گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تکمیل درمانگاه خدماتی و آموزشی دربند را یکی از راهکارهای اساسی برای ایجاد فضای مناسب تر آموزشی دانست که به زودی به مرحله نهایی می رسد.

دکتر ضیایی همچنین از کوشش دانشگاه برای جذب اعضای هیأت علمی جدید از بین نخبگان و ستارگان علمی در دانشکده دندانپزشکی اطلاع داد و تأمین مواد اولیه مورد احتیاج دانشجویان در فرآیند آموزشی را از اولویت های مهمی دانست که معاونت آموزشی دانشگاه آن را پیگیری می نماید.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خطاب به دانشجویان تأکید کرد: مطالبات علمی و آموزشی دانشجویان در اسرع وقت رسیدگی و نتیجه آن اعلام می گردد.

وی سطح علمی استادان و همچنین امکانات آموزشی دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه را در سطح کشور کم نظیر و بی نظیر توصیف کرد و ادامه داد: این کیفیت موجب حساسیت دانشجویان گردیده است و دانشکاه تمام کوشش خود را به کار خواهد گرفت تا این سطح کیفی حفظ گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشجویان در دیدار مشترک با معاون آموزشی و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، حفظ رتبه اول آموزشی و مرتبه والای علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را مهمترین دغدغه خود عنوان نمودند.

نمایندگان دانشجویان در ادامه این دیدار خواهان توسعه زیرساخت های آموزشی و حرکت در مسیر استانداردها شدند.همچنین حضور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور و احتمال افت کیفیت تحصیلی از دیگر دغدغه های دانشجویان بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2624

به "هیچ دانشجوی شاغل به تحصیل در خارج، تاکنون در دانشکده دندانپزشکی پذیرش نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ دانشجوی شاغل به تحصیل در خارج، تاکنون در دانشکده دندانپزشکی پذیرش نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید