یارانه معیشتی و یارانه های دیگری که قرار است اردیبهشت واریز شود

به گزارش مجله نماشو، بانک مرکزی زمان واریز وام یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه بگیر را گفت.

یارانه معیشتی و یارانه های دیگری که قرار است اردیبهشت واریز شود

زمان واریز وام یک میلیونی اعلام شد

طبق آنچه بانک مرکزی اعلام کرده، در حال حاضر لیست سرپرستان خانوار متقاضی از طرف وزارت کار در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، طبق توافق انجام شده چنانچه لیست مذکور تا ظهر چهارشنبه به بانک مرکزی ارسال شود، این بانک با هماهنگی بانک های عامل طی حداقل 24 ساعت نسبت به واریز تسهیلات اقدام می کند.

در همین رابطه وزیرتعاون ،کار و رفاه اجتماعی نیز امروز اظهار داشت که ظهر امروز لیست 17 میلیون و 153 هزار و 21 سرپرست خانوار به سازمان هدفمندی یارانه ها ارسال شد تا با اقدام بانک مرکزی ازظهر فردا به حساب مردم واریز شود.

محمد شریعتمداری در حساب شخصی توئیتر خود نوشت: پس ازبررسی پیامک های متقاضیان وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی ویژه کرونا‬، ظهر امروز لیست 17 میلیون و 153 هزار و 21 سرپرست خانوار به سازمان هدفمندی یارانه ها ارسال شد تا با اقدام بانک مرکزی ازظهر فردا به حساب مردم عزیز واریز شود. واریز درخواست های دریافتی پس از امروز نیز از 10 اردیبهشت انجام می شود.

دولت وظیفه دارد در روز دهم و بیستم هر ماه به ترتیب یارانه معیشتی و یارانه نقدی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند.

درباره یارانه معیشتی و وام یک میلیونی بیشتر بخوانید

مبلغ یارانه معیشتی برای خانوار های یک نفره، 55 هزار تومان؛ دو نفره، 103 هزار تومان؛ سه نفره، 138 هزار تومان؛ چهار نفره، 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان واریز می شود.

تعداد جمعیتی که یارانه معیشتی دریافت می کنند نیز 60 میلیون نفر است.

با مجموع یارانه نقدی و کمک معیشتی در هر ماه حدود 6200 میلیارد تومان و در سال بیش از 75 هزار میلیارد تومان خرج نقدی هایی است که دولت توزیع می کند.

سایر یارانه هایی که قرار است در اردیبهشت ماه پرداخت شود

1- یارانه کرونا

پرداخت این یارانه نیز پس از شیوع ویروس کرونا آغاز شد. با تعطیلی بسکمک از مشاغل از اسفند ماه دولت تصمیم گرفت به برخی از مشاغل مانند دستفروشان کمک بلاعوض دهد.

طبق اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه، کمک بلاعوض 200 تا 600 هزار تومانی برای سه میلیون نفر از خانواده هایی که شناسایی شده اند و از کم درآمدترین اقشار جامعه هستند در چند نوبت واریز می شود.

یارانه کرونا به خانواده های یک نفره 200 هزار تومان؛ دو نفره، 300 هزار تومان؛ سه نفره، 400 هزار تومان؛ چهار نفره، 500 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 600 هزار تومان پرداخت می شود.

اولین نوبت آن در اسفند ماه سال 98 پرداخت شده است، دومین نوبت نیز که مربوط به فروردین ماه است شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است، دو نوبت دیگر از این یارانه باقی مانده که در ماه های اردیبهشت و خرداد واریز خواهد شد.

2- وام کرونا

دولت برای کم کردن تاثیر تعطیلی مشاغل و تاثیر آن بر معیشت خانوارها، مقرر کرده است که به 24 میلیون خانواری که یارانه نقدی دریافت می کنند وام یک میلیون تومانی پرداخت کند.

ابتدا قرار بود این وام با نرخ سود 12 درصد در اختیار سرپرستان خانوار قرار بگیرد که به چهار درصد کاهش پیدا کرد.

همچنین تعداد اقساط آن 30 ماه و هر قسط 35 هزار تومان است که از تیر ماه امسال به طور اتوماتیک از یارانه هر ماه خانوار های دریافت کننده آن کسر می شود.

برای دریافت وام کرونا سرپرست خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودش است به شماره 6369 ارسال کند که این فرایند از روز 27 فروردین ماه آغاز شده و تا ساعات پایانی امروز ادامه دارد.

طبق گفته سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا، اگر سرپرستان خانوار تا ساعت 24 امروز پیامک حاوی کد ملی خود را ارسال کنند، وامشان تا چهارم اردیبهشت ماه واریز می شود.

کسانی که تا هفته آینده، (هفتم اردیبهشت ماه) کدملی خود را ارسال می کنند، پنجشنبه هفته آینده وام خود را دریافت می کنند.

همچنین قرار است وام کرونا دو مرحله ای شود و برای برخی از خانوار ها در نوبت دوم مبلغ دیگری بین 500 هزار تا یک میلیون تومان واریز خواهد شد.

3- بسته حمایتی ماه رمضان

همچنین قرار است فردا در اولین روز اردیبهشت ماه، به سه میلیون نفری که یارانه کرونا دریافت می کنند، بسته حمایتی ماه رمضان واریز شود.

مبلغ این بسته حمایتی نیز همانند یارانه کرونا است.

یعنی به خانواده های یک نفره 200 هزار تومان؛ دو نفره، 300 هزار تومان؛ سه نفره، 400 هزار تومان؛ چهار نفره، 500 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 600 هزار تومان پرداخت می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 خرداد 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1053

به "یارانه معیشتی و یارانه های دیگری که قرار است اردیبهشت واریز شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه معیشتی و یارانه های دیگری که قرار است اردیبهشت واریز شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید