یک داروی جدید برای کرونا وارد مرحله نهایی آزمایش می گردد

به گزارش مجله نماشو، شرکت آمریکایی داروسازی رجنرون بیان کرد مرحله نهایی کارآزمایی بالینی یک داروی حاوی آمیزه آنتی بادی ها را برای پیشگیری و درمان کووید-19 شروع می نماید.

یک داروی جدید برای کرونا وارد مرحله نهایی آزمایش می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی این کارآزمایی که به طور مشترک با انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا انجام می گردد، توانایی این دارو را در جلوگیری از عفونت را در افرادی که در تماس با بیماران کووید-19 بوده اند، آزمایش می نماید.

این داروی ترکیبی وارد مرحله میانی دو کارآزمایی بالینی برای معین شدن کارآیی آن در بیماران بستری شده و بستری نشده کووید-19 نیز شده است.

رجنرون در میان چند شرکت داروسازی پیشگامی است که کارآزمایی انسانی داروهای تجربی شان برای مبارزه با کووید-19 آغاز شده است.

رجنرون ماه پیش کارآزمایی این آمیزه آنتی بادی را به عنوان درمانی برای کووید-19 را با یک طراحی تطبیقی آغاز کرد تا بتواند به سرعت هزاران نفر را وارد آن کند.

این کارآزمایی مرحله سوم در 100 محل انجام خواهد شد و انتظار می رود 2000 بیمار در آمریکا به آن وارد شوند. قبلا ارزیابی بی خطر بودن این دارو در یک کارآزمایی ابتدایی بوسیله یک کمیته مستقل اجرا شده بود.

آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که بوسیله دستگاه ایمنی بدن فراوری می شوند که ویروس های مهاجم را شناسایی می نمایند، به آنها متصل می شوند و آنها را خنثی می نمایند.

این آمیزه شامل ترکیبی از یک آنتی بادی ساخته شده بوسیله این شرکت و آنتی بادی دوم به دست آمده از بیماران بهبودیافته کووید-19 است که برای متصل شدن به پروتئین های گل میخی ویروس کرونا طراحی شده اند.

شرکت رجنرون همچنین یک داروی آرتریت روماتوئید به نام کوزارا (Kevzara) را به همراه شرکت سانوفی برای درمان کووید-19 آزمایش می نماید.

  • کشف یک آنتی بادی که عفونت ویروس کرونا را 100 درصد مهار می نماید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3641

به "یک داروی جدید برای کرونا وارد مرحله نهایی آزمایش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک داروی جدید برای کرونا وارد مرحله نهایی آزمایش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید