تأکید دوباره دکتر فائوچی بر لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا

به گزارش مجله نماشو، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا با تأکید بر اهمیت دوز تقویتی کرونا گفت افراد ممکن است ناقل بی علامت باشند و سبب مرگ دیگران گردند.

تأکید دوباره دکتر فائوچی بر لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا

به گزارش خبرنگار به نقل از پایگاه خبری یو اس ای تودی، دکتر آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در آمریکا در سخنانی بار دیگر بر اهمیت تزریق دوز تقویتی (دوز سوم) واکسن کرونا تأکید کرد.

دکتر فائوچی که از وی با نام متخصص ارشد بیماری های عفونی در آمریکا هم نام برده می گردد، در مصاحبه ای با شبکه ام اس ان بی سی با تأکید بر این مسأله گفت: دوز تقویتی بخش مهمی از تلاش ها برای متوقف کردن شیوع کروناست؛ زیرا که ایمنی بدن افراد در تمامی گروه های سنی در حال پایین آمدن است.

او در ادامه گفت: اگر شما مبتلا شده باشید، حتی در صورتی که هیچ علائمی هم نداشته باشید، به احتمال زیاد ویروس را به فرد دیگری منتقل خواهید کرد که او هم ممکن است این ویروس را به فرد سومی منتقل کند و همین امر سبب بستری شدن آن فرد و حتی مرگ آن فرد گردد؛ بنابراین باید به این موضوع توجه کنید که شما در خلأ نیستید؛ بلکه شما بخشی از جامعه هستید.

متخصص ارشد بیماری های عفونی در آمریکا همچنین تأکید کرد: دولت در حال کار بر روی تهیه واکسن برای آمریکا و دیگر منطقه ها جهان است و از همه افراد حتی افراد سالم و جوان می خواهم واکسن بزنند.

تأکید دوباره دکتر فائوچی بر اهمیت تزریق دوز سوم کرونا پس از آن صورت می گیرد که پیشتر برخی طرف ها تردید هایی را درباره لزوم تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا بیان نموده بودند.

در همین حال، انگلیس هم روز سه شنبه بیان نمود تزریق دوز تقویتی کرونا را به تمام افراد بالای 50 سال و گروه های آسیب پذیر آغاز می کند. همچنین نهاد مشاوره پزشکی مستقل دولت هلند هم بیان نمود دوز های تقویتی واکسن کرونا باید با اولویت بالا به افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، زده گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2309

به "تأکید دوباره دکتر فائوچی بر لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید دوباره دکتر فائوچی بر لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید