افزایش 45 درصدی موارد فوت کرونایی در خوزستان

به گزارش مجله نماشو، رییس مرکز بهداشت خوزستان از اختصاص 550 دوز واکسن کرونا در مرحله دوم به جانبازان دارای مشکل ریوی استان اطلاع داد.

افزایش 45 درصدی موارد فوت کرونایی در خوزستان

به گزارش ایرنا؛ سیدمحمد علوی بامداد آدینه در یک برنامه تلویزیونی از شبکه خوزستان اظهارداشت: جمعیت کل جهان حدود هشت میلیارد نفر است که برای 70 درصد آن 12 میلیارد دوز واکسن در 2 مرحله احتیاج است لذا هیچ کشوری نمی تواند برای تمام مردمش واکسن بسازد.

وی اضافه کرد: متاسفانه اکنون کشور های سازنده واکسن، اصول اخلاقی را زیر پا گذاشته و از توزیع واکسن به کشور های احتیاجمند چشم پوشی می نمایند.

علوی با بیان اینکه مرحله دوم واکسیناسیون در خوزستان از امروز شروع می گردد اضافه کرد: در مرحله اول 405 نفر از کسانی که در بخش های آی سی یو کار می کردند واکسن را دریافت کردند که از این تعداد 277 نفر در اهواز بودند.

اختصاص پنج هزار و 970 دوز واکسن به خوزستان

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در مرحله دوم، طبق برنامه معین شده، پنج هزار و 970 دوز واکسن به استان داده می گردد که از این تعداد سه هزار و 530 واکسن به اهواز اختصاص داده می گردد.

وی با بیان اینکه در این مرحله پرسنل بخش های آی سی یو، اورژانس و بخش عفونی دریافت نماینده واکسن هستند، اضافه کرد: همچنین تعدادی از این واکسن ها به پرسنل بخش آی سی یو بیمارستان عظیم نفت و فاطمه زهرا اهواز تزریق خواهد شد.

علوی گفت: افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای در مرحله بعد در اولویت هستند. این واکسن جدید است و هنوز اثربخشی آن را نمی دانیم، ولی وزارت بهداشت برای حفظ سلامتی مردم تمام سعی و کوشش خود را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه ابتلا به کرونا در سه هفته اخیر در استان خوزستان سیر صعودی داشته است گفت: این امر موجب شد تا 11 شهرستان استان در شرایط قرمز قرار گیرند. ما تنها استانی در کشور بودیم که موج اول بیماری را نداشتیم.

رییس مرکز بهداشت خوزستان اظهارداشت: پیک اول بیماری در استان از تابستان شروع شد که هشت هفته طول کشید و بسیار سخت بود، اما موج دوم بیماری با رعایت مردم و برنامه های اجرا شده باعث کنترل خوب بیماری شد.

پیک سوم بیماری با شیب صعودی در حال حرکت است

علوی گفت: بعد از اینکه اعلام کردیم استان در شرایط آبی است مردم و مسئولان تصور کردند که استان از ویروس رها شده و همین امر باعث شد زمستان سختی داشته باشیم.

وی گفت: پیک سوم بیماری با شیب صعودی در حال حرکت است البته در سه روز اخیر با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم از شدت شیب بیماری کاسته شد.

رییس مرکز بهداشت خوزستان اعلام کرد: در دهدز موارد بیماری 10 برابر نسبت به هفته قبل افزایش پیدا نموده است و همچنین در دیگر شهرستان های استان با افزایش موارد بیماری روبرو هستیم و تنها در شهرستان های کارون و مسجدسلیمان موارد بیماری کاهش یافته است.

افزایش 45 درصدی موارد فوت ناشی از کرونا

علوی بیان کرد: در کل استان موارد بیماری نسبت به هفته قبل 74 درصد افزایش یافته همچنین موارد بستری 90 درصد و موارد مرگ 45 درصد فرایند افزایشی داشته است.

وی اضافه کرد: در خوزستان بیشترین موارد ابتلا در دورهمی های خانواده ها رخ می دهد. همچنین تجمع مردم به واسطه تردد های درون شهری بسیار خطرناک است و محل دیگر انتشار بیماری، ادارات و بانک ها هستند.

وی ادامه داد: شرکت در مراسم عزاداری و عروسی های عظیم از موارد دیگر ابتلا به بیماری است که متاسفانه هنوز در استان به چشم می خورد. بار ها دیده ایم که افراد در این مراسم شرکت نموده و بیماری را به دیگر اعضای خانواده انتقال داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3151

به "افزایش 45 درصدی موارد فوت کرونایی در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 45 درصدی موارد فوت کرونایی در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید