ایران از محور های مهم مذاکرات هایکو ماس و دومنیک راب

به گزارش مجله نماشو، وزیر خارجه آلمان از دیدار با همتای انگلیسی خود و رایزنی درباره مسائل مهم منطقه و جهان از جمله مواضع تروئیکای اروپایی در قبال ایران خبر داد.

ایران از محور های مهم مذاکرات هایکو ماس و دومنیک راب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر خارجه آلمان روز سه شنبه از دیدار با همتای انگلیسی خود و رایزنی پیرامون مسائل مهم دوجانبه و بین المللی از جمله ایران، چین و روسیه خبر داد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک هایکو ماس وزیر خارجه آلمان که فردا چهارشنبه قبل از سفر به لندن و دیدار با دومنیک راب همتای انگلیس خود راهی یونان میشود در این باره گفت: مذاکرات چهارشنبه با راب متمرکز بر موضعات بین المللی است که با ما انگلیس از نزدیک راجع به آن ها تشریک مساعی داریم از جمله مواضع تروئیکای اروپا در قبال ایران، روابط با چین و نحوه مقابله با نفوذ روسیه در اروپا.

وزیر خارجه آلمان از انگلیس به عنوان یک شریک امنیتی مهم در عرصه بین المللی یاد کرد و گفت که دو کشور در قبال منافع راهبردی با یک زبان واحد سخن میگویند. هایکو ماس اضافه نمود که در سفر به یونان درباره شرایط پناهندگان با مقامات یونانی گفتگو خواهد کرد.

به تازگی سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) همسو با آمریکا، پیش نویس قطعنامه ای را به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کردند که با 25 رای مثبت در این شورا تصویب شد. کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس هم در واکنش به این اقدام بیان نمود که اقدام مقتضی و مناسب را در واکنش به این قطعنامه اتخاذ می کند و مسئولیت و عواقب آن، بر عهده بانیانش خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3616

به "ایران از محور های مهم مذاکرات هایکو ماس و دومنیک راب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران از محور های مهم مذاکرات هایکو ماس و دومنیک راب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید