با این روش سه سوته خوابتان می برد

به گزارش مجله نماشو، متخصصان سلامت همیشه توصیه می نمایند که یک شخص بزرگسال هر شب به 7 تا 9 ساعت خواب (بسته به شرایط جسمی و روانی فردی خود) احتیاج دارد تا زندگی همراه با سلامتی داشته باشد. در این مطلب با روشی آشنا می شوید که به بهبود کیفیت خوابتان یاری می نماید.

با این روش سه سوته خوابتان می برد

به گزارش خبرنگاران، متخصصان سازمان خدمات ملی سلامت انگلیس (NHS) با تاکید بر این توصیه یادآور می شوند که کمبود خواب طولانی مدت ممکن است با بسیاری از بیماری ها از جمله چاقی، دیابت نوع دو، بیماری های قلبی و عروقی، آلزایمر و بیماری ها و اختلالات روان مانند اضطراب و افسردگی ارتباط داشته باشد.

کارشناسان سلامت با توجه به ضرورت داشتن خواب کافی برای همه افراد و در تمام سنین همیشه سعی نموده اند برنامه های روزانه متفاوت یا روش هایی را پیدا نمایند که مردم بتوانند آن ها را به کار بگیرند تا به بهبود کیفیت خواب آنها یاری کند.

یکی از این روش ها، تکنیک تنفس 8-7-4 نام دارد؛ تمرینی که هدف آن تنظیم کردن تنفس و یاری به آرام شدن بدن قبل از ساعت خواب است.

  • 6 قانون موثر که برای داشتن خواب خوب باید بدانید

تکنیک 8-7-4 چیست؟

به گزارش نشریه ایندیپندنت، اندرو ویل، پزشک آمریکایی در شرح این تکنیک گفت: برای امتحان این روش در یک مکان آرام و راحت بنشینید و ابتدا باید حتما نوک زبانتان را روی بافت پشت دندان های جلویی بالای خود قرار دهید.

سپس به مدت چهار ثانیه نفستان را از بینی و بی صدا به داخل فرو دهید.

قبل از بازدم، نفست خود را به مدت هفت ثانیه نگه دارید.

هنگام بازدم نیز به مدت هشت ثانیه هوا را با قدرت از دهانتان بیرون دهید، طوری که با این کار صدایی مانند هو کشیدن، ایجاد گردد. سپس این کار را برای چهار چرخه تنفسی تکرار کنید.

دکتر ویل تاکید دارد که برای چهار ماه اول، افراد نباید این کار را بیشتر از چهار چرخه انجام دهند.

وقتی با این روش احساس راحتی بیشتری کردید، می توانید آن را تا هشت چرخه افزایش دهید. این پزشک آمریکایی بعلاوه توصیه می نماید که انجام این کار در هر نوبت هرگز نباید از هشت چرخه بیشتر گردد.

آیا این روش موثر است؟

ویل می گوید که این روش، راهکاری عالی و موثر برای یاری به خوابیدن افراد در شب است و بعلاوه یاری می نماید اگر نیمه شب بیدار شدند، بتوانند دوباره بخوابند. او ادعا می نماید که این روش می تواند به کاهش اضطراب، پایین آوردن ضربان قلب، پایین آوردن فشار خون و بهبود گوارش یاری کند.

هرچند باید به این نکته توجه داشت که در خصوص اثربخشی این روش، هیچ پژوهشی در مقیاس بزرگ هنوز انجام نشده و کارآیی آن براساس تکنیک های تنفسی آنالیز شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5142

به "با این روش سه سوته خوابتان می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این روش سه سوته خوابتان می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید