تأکید زاخارووا بر لزوم همکاری روسیه و ایران برای مقابله با اخبار جعلی غرب

به گزارش مجله نماشو، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: در شرایط افزایش کوشش بعضی کشورها، به خصوص غربی ها برای جعل اخبار در رابطه با روسیه و ایران، همکاری دوجانبه در زمینه مقابله با این جنگ اطلاعاتی، اهمیت بسیار زیادی دارد.

تأکید زاخارووا بر لزوم همکاری روسیه و ایران برای مقابله با اخبار جعلی غرب

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته (سه شنبه) در جریان رایزنی های دوجانبه روسیه و ایران در زمینه اطلاعات، خاطرنشان کرد که همکاری مسکو و تهران در حوزه اطلاعات امیدوارکننده و دارای دورنمای خوبی است و با توجه به استفاده بعضی از کشورها، از جمله کشورهای غربی از اخبار جعلی درباره روسیه و جمهوری اسلامی، بیشتر از گذشته نیز اهمیت پیدا می کند.

این دیپلمات یادآور شد: با وجود شیوع بیماری همه گیری عفونت کووید-19، همکاری روسیه و ایران در تمامی سطوح و در همه زمینه ها با نیروی محرکه بالایی به توسعه خود ادامه می دهد. در جهت گیری اطلاعاتی نیز تعامل دو کشور امیدوار کننده است. این همکاری شامل کار مشترک هم بین وزارتخانه های مرتبط و در وهله نخست نیز در چارچوب فعالیت کمیته همکاری های دوجانبه در حوزه رسانه و گروه های کاری برای همکاری در زمینه فناوری های اطلاعات و ارتباطات و در عرصه منطقه ای، به خصوص در انجمن رسانه ای خزر، می گردد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اضافه نمود: ما معتقدیم که عرصه خوبی برای همکاری دو کشور وجود دارد و این شامل تقویت گفت وگوهای تخصصی بین مقامات رسانه ها، روزنامه نگاران، گسترش حضور اطلاعاتی متقابل، استفاده از آموزش های رسانه ای و برقراری تماس بین دفاتر مطبوعاتی بخش های سیاست خارجی روسیه و ایران است.

زاخارووا با تأکید بر اینکه مشارکت در این زمینه با توجه به جنگ اطلاعاتی در حال توسعه ای که توسط تعدادی از کشورها، عمدتاً کشورهای غربی، علیه کشورهای ما، منطقه و مردم ما شروع شده، حتی اهمیت بیشتری می یابد، اضافه نمود: ما شاهد مشکل جعل اخبار و پنهان کردن واقعیات در رابطه با کشورهای خود هستیم و می بینیم که چگونه و در چه سحطی از اخبار جعلی در رابطه با روسیه و ایران، از جمله در مورد روابط دوجانبه ما استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3582

به "تأکید زاخارووا بر لزوم همکاری روسیه و ایران برای مقابله با اخبار جعلی غرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید زاخارووا بر لزوم همکاری روسیه و ایران برای مقابله با اخبار جعلی غرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید