تجمع ده ها هزار نفری طرفداران جریان صدر در مرکز بغداد

به گزارش مجله نماشو، ده ها هزار نفر از هواداران جریان صدر، امروز (جمعه) در میدان التحریر بغداد تجمع کرده و علیه فساد و در حمایت از سید مقتدی الصدر شعار دادند.

تجمع ده ها هزار نفری طرفداران جریان صدر در مرکز بغداد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میدان التحریر بغداد امروز (جمعه) شاهد تجمع ده ها هزار نفری هواداران سید مقتدی الصدر رهبر جریان الصدر عراق، بود.

به نوشته رسانه های عراقی، تجمعات مشابه در دیگر شهر های جنوبی عراق نیز برگزار گشت و هواداران صدر شعار هایی علیه اشغالگران آمریکایی، حمایت از مبارزه با فساد و حمایت از برنامه سیاسی و انتخاباتی جریان صدر سر می دادند.

حضور در میدان تحریر که تا پیش از این محل تجمع معترضان موسوم به معترضان اکتبر محسوب می شد، نیز نمادین بود و هواداران جریان الصدر اعلام کردند که میدان التحریر فقط مختص معترضان اکتبر نیست.

سلام الشمری نماینده ائتلاف سائرون (وابسته به جریان الصدر) نیز به وبگاه المعلومه گفت که این جریان قادر به تغییر و پیشبرد اصلاحات در عراق است و تأکید کرد که همچنان موضع خود علیه حضور اشغالگران آمریکایی را حفظ خواهد کرد.

او حضور هواداران سید مقتدی الصدر را صد ها هزار نفری توصیف کرد و گفت که حضور این میزان افراد و اقامه نماز جمعه در میدان التحریر، دلیل روشنی بر قدرت جریان الصدر و هوادارانش در سپهر سیاسی عراق است.

الشمری تأکید کرد که تجمع امروز پیام روشنی به تمامی مفسدین و ترسوها بود که جریان الصدر همچنان بر عهد خود برای مبارزه با فساد و اشغالگری پایبند است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1410

به "تجمع ده ها هزار نفری طرفداران جریان صدر در مرکز بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع ده ها هزار نفری طرفداران جریان صدر در مرکز بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید