حسینی: اولین بار نیست که آمریکایی ها وجهه بین المللی خود را از دست می دهند

به گزارش مجله نماشو، یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: وزارت خارجه ترامپ کمترین اعتنایی به مسئله آبرومندی و پرستیژ در معنای عام و متعارف آن نمی دهد و این اولین بار نیست که آمریکایی ها وجهه بین المللی خود را از دست داده اند.

حسینی: اولین بار نیست که آمریکایی ها وجهه بین المللی خود را از دست می دهند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

دیاکو حسینی کارشناس مسائل بین الملل در مصاحبه با خبرنگار سیاسی خبرنگاران، در خصوص جلسه دیروز شورای امنیت و رای نیاوردن پیش نویس قطع نامه ضد ایرانی آمریکا در جلوگیری از لغو تحریم های تسلیحاتی ایران گفت: در تعریف متعارف آنچه دیروز در شورای امنیت رخ داد شاید شکست آمریکا باشد، اما اتفاق روز گذشته یعنی به تصویب نرسیدن پیش نویس قطع نامه ضد ایرانی مبنی بر لغو تحریم های تسلیحاتی ایران مسئله ای بود که توسط آمریکایی ها پیش بینی شده بود و در این حالت سوالی که پیش می آید آن است که آمریکا علی رغم اینکه از عدم استقبال از این پیش نویس آگاهی داشت چه طور آن را جلو برد؟

وی ادامه داد: ما زمانی که در خصوص دولت ترامپ حرف می زنیم باید به این توجه کنیم که این دولت به ویژه در حوزه وزارت خارجه کمترین اعتنایی به مسئله آبرومندی و پرستیژ در معنای عام و متعارف آن نمی دهد و این اولین بار نیست که آمریکایی ها وجهه بین المللی خود را از دست داده اند.

حسینی توضیح داد: آمریکایی ها قبلا هم در موارد آشکاری عرف بین الملل را زیر پا گذاشته اند و هنجار های مرسوم بین المللی را نشانه رفته اند بنابراین صرف به تصویب نرسیدن پیش نویس قطع نامه ضد ایرانی را نمی توان شکست آمریکا در شورای امنیت قلمداد کرد و تصور کرد آمریکایی ها امکان جبران ندارند.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: اساسا طراحی آمریکایی ها بر این است که می خواستند به وسیله جلسه دیروز و عدم موفقیت در تصویب پیش نویس قطع نامه علیه ایران دستاویز لازم برای گام بعدی و هدف اصلی خود یعنی فعال کردن اسنپ بک و مکانیزم ماشه را ایجاد نمایند.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد این بهانه ظاهری در نشست دیروز شورای امنیت به دست آمریکایی ها داده شده است گفت: چیزی که آمریکا از این نشست می خواست ناتوانی شورای امنیت در رسیدگی به طرحی است که از نظر آن ها فوریت دارد یعنی لغو تحریم های تسلیحاتی ایران.

حسینی ادامه داد: از نگاه آمریکای ترامپ که هیچ اعتباری برای آبرومندی قائل نیست همین نتیجه حاصل شده کافی است و آن ها با بالا بودن تعداد رای های ممتنع و یا اینکه کلا یک کشور به غیر از آمریکا به این پیش نویس رای مثبت داده است کاری ندارند.

این کارشناس مسائل بین الملل توضیح داد: از نظر آمریکایی ها کارکرد نشست دیروز این بود که شورای امنیت در رسیدگی به موضوع تهدید ایران به عنوان کشور برخوردار از تسلیحات ناتوان بوده است و با این شرایط یک جانبه گرایی آمریکایی ها ضرورت دارد.

وی در انتها خاطر نشان کرد: دولت آمریکا به دنبال بهانه ای است برای به رخ کشیدن ضرورت یک جانبه گرایی آمریکایی بود تا به وسیله شورای امنیت وانمود کند که این نهاد توانایی رسیدگی به موضوع به این مهمی را ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3572

به "حسینی: اولین بار نیست که آمریکایی ها وجهه بین المللی خود را از دست می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: اولین بار نیست که آمریکایی ها وجهه بین المللی خود را از دست می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید