درخواست ستاد کرونای تهران از وزیر کشور برای اعمال محدودیت سفر در تعطیلات پیش رو

به گزارش مجله نماشو، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران و استاندار تهران در نامه ای به وزیر کشور خواهان اعمال محدودیت های تازه ای برای کاهش سفرهای غیرضروری هموطنان شدند.

درخواست ستاد کرونای تهران از وزیر کشور برای اعمال محدودیت سفر در تعطیلات پیش رو

برای سفر با تور ارزان پوکت 5 روزه همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر علیرضا زالی - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران و دکتر انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران در نامه ای به وزیر کشور خواهان اعمال محدودیت ها، افزایش عوارض بزرگراهی و جرایم رانندگی و پرداخت هزینه های درمانی مسافرانی که مبتلا به کرونا می شوند، برای کاهش سفرهای غیرضروری بین شهری و استانی شدند.

در بخشی از این نامه آمده است: در راستای تحقق حداکثری راهبردهای مداخله ای برای تقلیل سرایت پذیری به وسیله کاهش ارتباطات بین فردی و قطع زنجیره انتقال بیماری، اطلاع رسانی و اقدامات زیادی انجام پذیرفته است. اما متاسفانه عده ای از هموطنان علی رغم تمام توصیه ها ممکن است در تعطیلات پیش رو به سفرهای غیرضروری به خصوص به مناطق شمالی کشور مبادرت ورزند که این موضوع نگرانی های شدیدی را در زمینه کنترل بیماری کرونا ایجاد می نماید.

در ادامه این نامه زالی و محسنی بندپی خواهان اعمال محدودیت های تازه برای کاهش سفرها در این تعطیلات شده و موارد زیر را برای تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا پیشنهاد کردند:

- افزاش موقت عوارض بزرگراهی به میزان حداقل 3 تا 5 برابر برای خودروهایی که به مقاصد غیربومی مسافرت نموده اند و تخصیص منابع حاصله از آن برای یاری به پیشگیری و کنترل بیماری کرونا.

- افزایش مبلغ جریمه حداقل به میزان 3 تا 5 برابری درصورت تخلف از قوانین هدایت و رانندگی برای خودروهای غیربومی که به سایر شهرستانها مسافرت می نمایند و تخصیص منابع حاصل از آن به شهرستان مقصد.

- با توجه به این که تعدادی از مسافران مذکور ممکن است در شهرستانهای مقصد دچار بیماری کرونا شوند، با استفاده از ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی مقصد نسبت به قرنطینه سازی این گونه افراد اقدام گردد و در صورت ابتلا، کلیه هزینه های درمان در مراکز بیمارستانی در استان مبدا و یا مقصد به طور کامل از بیمار اخذ گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3495

به "درخواست ستاد کرونای تهران از وزیر کشور برای اعمال محدودیت سفر در تعطیلات پیش رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ستاد کرونای تهران از وزیر کشور برای اعمال محدودیت سفر در تعطیلات پیش رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید