دولتی را روی کار آوردیم که مجبوریم با سیلی صورتمان را سرخ کنیم

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان امروز (دوشنبه) در دیدار دبیرکل و برخی اعضای حزب همبستگی دانش آموختگان ایران(هدا) گفت: بسیاری از مسائل ما به دلیل نداشتن حزب فراگیر است؛ اگر دوتا حزب فراگیر داشتیم، اصلا نیاز به شورای عالی اصلاحات یا ائتلاف نبود.

دولتی را روی کار آوردیم که مجبوریم با سیلی صورتمان را سرخ کنیم

وی اضافه نمود: در کل 40 سال گذشته، این جبهه ها به دلیل انتخابات تشکیل می شدند و بعد از انتخابات هم کاری انجام نمی دادند. اصلاح طلبان، حداقل یک تداومی در کارشان دارند.

عارف ادامه داد: شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان به این دلیل تشکیل شد که در ادامه کار به چند حزب فراگیر برسیم؛ هرچند این موضوع را نباید فراموش کنیم که در چه شرایطی در جامعه حضور پیدا کردیم.

عارف توضیح داد: بعد از حوادث سال 1388، عده ای از سیاسیون در هر دو جناح، به این باور رسیده بودند که اصلاح طلبان وارد صحنه نشوند. علی رغم این نگاه که در هر دو جریان بود، به طور جدی آمدیم و حضورمان را ادامه دادیم.

وی افزود: نباید بگوییم چرا اتفاقات سال های 92 و 94 رخ داد؛ اصلا پروژه ای نگاه نکنیم. در انتخابات 92 و 94 دنبال نتیجه نبودیم بلکه دنبال بازگشت جریان اصلاحات در حاکمیت بودیم و می خواستیم این شکافی که بین ما و حاکمیت بود را رفع کنیم.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اضافه نمود: جریان اصولگرا نمی تواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد؛ لذا ما باید بمانیم و تاثیرگذار باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سؤال که شرط ماندگاری چیست؟ گفت: شرط ماندگاری، یک زمانی داد کشیدن و یک وقتی هم تحمل کردن است؛ در این میان، منافع فردی هم نباید وجود داشته باشد. البته همیشه هم نمی گردد سکوت کرد همانطوری که همیشه هم نباید داد کشید.

عارف گفت: باید تشخیص بدهیم روشمان به چه نحوی باشد که بتوانیم مطالبات مردم را پاسخگو باشیم؛ نباید بگوییم چرا به روحانی رای دادیم؟ خیلی ها شیطنت می نمایند. سال 92 درست تصمیم گیری کردیم و درست تر از 92، 96 بود؛ در این میان، عملکرد روحانی بحث مجزایی است. ما وظیفه مان را درست انجام دادیم؛ باید پای این وظیفه بایستیم.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان ضمن وارد دانستن نقد به این شورا، عملکرد آن را در انتخابات مجلس دهم و انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در سال 96 موفقیت آمیز دانست و اضافه نمود: نباید به دلیل ضعف عده معدودی، عملکرد کل منتخبان، زیر سؤال برود زیرا اصلاحات پای فرد نیست؛ اصالت به جریان است نه به فرد.

عارف گفت: جامعه بیش از هر زمانی به جریان اصلاحات احتیاج دارد؛ هر چند نقد مردم را می پذیریم چون مسئولیت داریم. از مردم هم بابت مسائل عذر خواهی می کنیم چون دولتی را روی کار آوردیم که نمی خواهد یا نمی تواند منویات اصلاحات را پیاده کند؛ البته منطقی هم نیست رو در روی آن بایستیم. مجبوریم صورت مان را با سیلی سرخ کنیم.

وی گفت: باید به مسیری که می رویم، اطمینان داشته باشیم. اگر قرار است کاری انجام گردد، باید با محوریت دولت باشد؛ نباید دولت هم با کارهای خلق الساعه شرایط را بدتر کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2476

به "دولتی را روی کار آوردیم که مجبوریم با سیلی صورتمان را سرخ کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولتی را روی کار آوردیم که مجبوریم با سیلی صورتمان را سرخ کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید