سیاست های نژادپرستانه ترامپ به دانشگاه ها رسید!، سرنوشت هزاران دانشجوی خارجی چه می شود؟

به گزارش مجله نماشو، براساس تصمیم جدید دونالد ترامپ، آن دسته از دانشجویان خارجی که ترم پیش رو را به صورت آنلاین می گذارنند، باید از آمریکا بروند.

سیاست های نژادپرستانه ترامپ به دانشگاه ها رسید!، سرنوشت هزاران دانشجوی خارجی چه می شود؟

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، سیاست های نژادپرستانه آمریکا تمامی ندارد و این بار شامل حال دانشجویان مهاجر شده است.

براساس تصمیم جدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، آن دسته از دانشجویان خارجی که ترم پیش رو را به صورت آنلاین می گذارنند، باید از آمریکا بروند.

اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده در تشریح این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که دانشجویان خارجی که کلاس هایشان در پاییز به صورت آنلاین برگزار می شود، اجازه ماندن در آمریکا را ندارند مگر اینکه کلاس هایشان به صورت حضوری تغییر پیدا کند. دانشجویانی که قوانین را رعایت نکنند با احتمال اخراج روبرو خواهند شد.

بسیاری از دانشجویان خارجی که در آمریکا مشغول به تحصیل هستند به دلیل شیوع ویروس کرونا و آموزش های مجازی از این کشور خارج شده اند و به کشورهای خود بازگشته اند اکنون این دانشجویان برای بازگشت به آمریکا نگرانند.

یک دانشجوی هندی که در دانشگاه میشیگان آمریکا مشغول به تحصیل است، می گوید تصمیم داشتم که هفته آینده به آمریکا برگردم، اکنون با این تصمیم برای بازگشت بسیار نگرانم.

دانشجوی دیگری که امکان پذیرش از کشورهای دیگر هم داشت، می گوید: شوکه و ناامید شدم. همچنین دانشجوی دیگری که از کشور چین است، ابراز وحشت و اضطراب کرده است.

در این میان دانشگاه هایی نظیر دانشگاه هاروارد اعلام کرده اند که آموزش های ترم آینده به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

دونالد ترامپ در واکنش به این تصمیم دانشگاه هاروارد گفت: من فکر می کنم، این تصمیم کار را برایشان ساده می کند و آن ها باید از خود خجالت بکشند. برخی از کارشناسان معتقدند که هدف از این تصمیم ترامپ وادار کردن دانشجویان برای خروج از آمریکا یا اجباری کردن کلاس های حضوری در دانشگاه هاست.

البته برخی از دانشگاه ها هم در این زمینه تصمیم نگرفته اند و بسیاری از دانشجویان گفته اند که اگر کلاس ها حضوری باشد ولی بعداً به دلیل شرایط کلاس ها غیرحضوری شود، باید چه کنند؟

براساس اعلام اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده این قوانین برای دانشجویانی است که ویزای نوع اف - 1 و ام - 1 دارند. طبق آمار وزارت خارجه آمریکا در سال 2019 تعداد 388 هزار و 839 دانشجو ویزای اف - 1 و 9 هزار و 518 نفر دانشجو ویزای ام - 1 دارند.

البته در این میان دو دانشگاه هاروارد و ام آی تی اعلام کرده اند که شکایتی را علیه دستور ترامپ در دادگاه بوستون مطرح خواهند کرد.

به گفته شبکه سی ان ان، این مقررات می تواند شامل حال هزاران دانشجو و همچنین شرکت کنندگان در برنامه های آموزش حرفه ای شود.

این در حالی است که آمریکا در سال 2018 توانسته 45 میلیارد دلار از طریق دانشجویان خارجی درآمد کسب کند. حال باید منتظر بود که دانشگاه ها در مواجهه با این تصمیم ترامپ چه سیاست یا راهکاری را در پیش خواهند گرفت.

4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1289

به "سیاست های نژادپرستانه ترامپ به دانشگاه ها رسید!، سرنوشت هزاران دانشجوی خارجی چه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های نژادپرستانه ترامپ به دانشگاه ها رسید!، سرنوشت هزاران دانشجوی خارجی چه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید