عرضه دارو های بیماران کرونایی در گیلان

به گزارش مجله نماشو، نماینده وزیر بهداشت در گیلان گفت: در چند روز آینده توزیع دارو های بیماران کرونایی علاوه بر رشت در شهر های لاهیجان، آستارا، تالش و انزلی انجام می شود.

عرضه دارو های بیماران کرونایی در گیلان

به گزارش خبرنگار از ، مهدی شادنوش کننده وزیر بهداشت در گیلان گفت: در شهر رشت هم تعداد داروخانه های عرضه کننده این دارو ها را به سه مورد افزایش داده ایم که طی روز های آینده این تعداد در نقاط مختلف شهر افزایش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه برای درمان کرونا داروی معینی وجود ندارد، اضافه کرد: دارو هایی هم که تجویز می شود برای از بین بردن عفونت های دیکر و تسکین درد بیمار است.

شادنوش اعلام کرد: متاسفانه برخی از دارو ها به صورت بی رویه توسط پزشکان تجویز می شود که این خود در شرایط کنونی مسئله ای بر مسائل موجود اضافه کرده است.

کننده وزیر بهداشت در گیلان گفت: فقط طی چند روز بالغ بر 40 هزار قرص از یک داروی معین در رشت توزیع شده و همچنان هم تقاضا و درخواست برای آن شدید است.

وی شرح داد: به منظور ساماندهی این شرایط سامانه ای طراحی شده که قابلیت رصد مصرف کنندگان و توزیع کنندگان را دارد و اجرای این طرح طی چند روز اخیر تا حدود از شدت این مساله کاسته است.

شادنوش گفت: ضمن آنکه هم اکنون گستره توزیع دارو ها را به چندین داروخانه در رشت توسعه داده ایم و ظرف دو سه روز آینده این دارو ها دربرخی شهرستان ها هم عرضه می شود.

وی با تاکید دوباره بر اینکه دارو در درمان این بیماری نقش چندانی ندارد، اضافه کرد: در این میان عده ای سودجو که به هر طریقی امکان تهیه این دارو را از شبکه توزیع می یابند با ایجاد بازار سیاه آن ها را به مبالغ هنگفتی در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

کننده وزیر بهداشت در گیلان ادامه داد:، اما آنان باید بدانند که از این پس این افراد قابل رد گیری هستند و با شناسایی سودجویانی که در این شرایط با سلامت مردم بازی می کنند و بر اساس اعلام دادستان استان در حکم مفسد فی الارض هستند به شدت برخورد می شود.

شادنوش شرح داد: این افراد به مردم و هموطنان وهمشهریان خود خیانت می کنند و برای منافع آنی خود سلامت مردم را به خطر می اندازند.

آ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3910

به "عرضه دارو های بیماران کرونایی در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه دارو های بیماران کرونایی در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید