فیلم ، فوران آتشفشان جزیره سفید نیوزیلند ؛ 5 نفر کشته شدند

به گزارش مجله نماشو، پلیس نیوزیلند می گوید انتظار ندارد پس از فوران آتشفشانی در جزیره سفید این کشور که دست کم پنج نفر را کشت و تا 20 نفر را زخمی کرد، بازمانده ای در جزیره وجود داشته باشد.

فیلم ، فوران آتشفشان جزیره سفید نیوزیلند ؛ 5 نفر کشته شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، پلیس بیان نمود که هلیکوپترهای امداد و سایر هواپیماها که پروازهای شناسایی هوایی روی این جزیره پس از فوران آتشفشانی آن در بعدارظهر روز دوشنبه 18 آذر نشانه ای از حیات را پیدا نکرده اند.

به گفته پلیس هر کسی که در این جزیره زنده مانده بوده در زمان تخلیه آن نجات داده شده است.

پلیس در بیانیه اش می گوید هنوز چندین نفر ناپدید هستند و افسرانش به طور اضطراری در حال کار برای تایید افراد فوت شده هستند.

شرایط ناپایدار، گازهای سمی و ریزش خاکستر مانع از کار گروه های امداد در جستجوی این جزیره که در فاصله 48 کیلومتری ساحل شرقی جزیره شمالی نیوزیلند قرار گرفته است، شده است.

این کوه که فعالترین مخروط اتشفشانی نیوزیلند است در ساعت 2:11 بعدازظهر دوشنبه فوران کرد و توده عظیمی از خاکستر را به آسمان فرستاد که از جزیره شمالی قابل دیدن بود.

به گفته پلیس حدود 50 نفر در این هنگام در جزیره سفید بودند که بیش از 20 نفرشان گردشگران استرالیایی بودند. بیست و سه نفر نجات پیدا کردند. همه این افراد نجات یافته زخمی هستند و عمدتا سوختگی دارند و هفت نفرشان که در شرایط بحرانی بودند به بیمارستان ها در شهرهای تورانگا و اوکلند پرواز داده شده اند.

  • آتشفشان نیوزیلند پس از 100 سال بیدار شد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4119

به "فیلم ، فوران آتشفشان جزیره سفید نیوزیلند ؛ 5 نفر کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، فوران آتشفشان جزیره سفید نیوزیلند ؛ 5 نفر کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید