لاوروف: فشار آمریکا بر سوئیفت غیرقابل قبول است

به گزارش مجله نماشو، وزیر خارجه روسیه از فشار آمریکا بر سوئیفت مبنی بر قطع ایران از این شبکه انتقاد کرد و تحریم های آمریکا را نامشروع خواند.

لاوروف: فشار آمریکا بر سوئیفت غیرقابل قبول است

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه درباره سازوکار ویژه اتحادیه اروپا برای یاری به ایران با اشاره به برنامه جامع اقدام مشترک برجام گفت: سازوکارهایی در حال تدوین است تا با حفظ روابط تجاری با ایران و بدون شرکت آمریکا، ادامه اجرای بندهای این سند ممکن گردد.

وی در ادامه اظهار کرد: این کار آسانی نیست. چراکه از روش هایی غیرقابل قبول برای تحت فشار گذاشتن سیستم مالی سوئیفت استفاده شده است.

لاوروف هچنین با اشاره به نامشروع بودن تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران گفت: تدابیر آمریکا علیه ایران قطعا نامشروع است. آن ها نقض آشکار تصمیم شورای امنیت سازمان ملل هستند.

به گزارش خبرنگاران، جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت) روز دوشنبه گفت که دسترسی برخی بانک های نامشخص ایرانی به این شبکه مالی را به علت آن چه که ثبات و تمامیت سیستم مالی جهانی بیان کرد، قطع نموده است.

سوئیفت در بیانیه ای مختصر با اشاره به اینکه تعلیق بانک های ایرانی از دسترسی به این سیستم مالی قابل تاسف است، گفت که این اقدام را جهت ثبات و تمامیت سیستم مالی جهانی انجام داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه مه همزمان با نقض برجام گفت که تحریم ها علیه ایران را بازمی گرداند.

در روزهای اخیر بخش دوم این تحریم ها اعمال شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2831

به "لاوروف: فشار آمریکا بر سوئیفت غیرقابل قبول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: فشار آمریکا بر سوئیفت غیرقابل قبول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید