مرگ سالانه 60 هزار نفر بر اثر سرطان در ایران

به گزارش مجله نماشو، تهران - خبرنگاران - رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی با بیان اینکه براساس جدیدترین آمارها سال گذشته حدود 120 هزار نفر (بین 115 تا 120 هزار نفر) به بیماران مبتلا به سرطان افزوده شد، گفت: این در حالی است که مرگ و میر ناشی از آن 60 هزار نفر در سال گزارش شده است.

مرگ سالانه 60 هزار نفر بر اثر سرطان در ایران

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران، دکتر محمدرضا قوام نصیری در آستانه برگزاری کنگره جامعه جراحان گفت: این آمار را می توان با تجهیز کشور به مراکز درمانی پیشرفته و آگاهی بیشتر مردم جهت تشخیص زودرس بیماری شان کاهش داد.

وی گفت: عدم آگاهی مردم نسبت به علائم سرطان و تحریم های دشمنان جهت جلوگیری از ورود دستگاه های پیشرفته رادیوتراپی به کشور سبب تأخیر در تشخیص و درمان زودهنگام این بیماری می شود.

قوام نصیری افزود: جدیدترین مباحث در حوزه رادیوانکولوژی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در کنگره جامعه جراحان که هجدهم تا بیست و دوم خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می شود، مورد بحث و گفت وگو قرار خواهد گرفت.

وی افزود: یافته های جدید در مورد انواع سرطان ها و درمان های نوین آن نیز توسط صاحب نظران مطرح می شود. همچنین راه های تشخیص زودرس سرطان و کاهش عوارض پس از درمان همچون شیمی درمانی و رادیوتراپی نیز ارائه خواهد شد.

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی با اشاره به اینکه سرطان های دستگاه گوارش همچون سرطان مری، معده و روده بزرگ همچنین سرطان ریه در سال های اخیر مردم زیادی را در جهان درگیر کرده است، گفت: با استفاده از درمان های نوینی همچون ایمونوتراپی می توان اقدامات موثر و هدفمندتری را جهت کمک به این بیماران و درمان موفقیت آمیز شان انجام داد.

وی با اشاره به اینکه تشخیص بیماری سرطان در کشور ما نسبت به برخی کشورها بسیار با تأخیر است، گفت: مراجعه دیرهنگام بیماران و عدم آگاهی مردم نسبت به بیماری سرطان، سبب وقوع این مسئله شده است.

علمی ** 1201 **1485

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 267

به "مرگ سالانه 60 هزار نفر بر اثر سرطان در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ سالانه 60 هزار نفر بر اثر سرطان در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید