نخست وزیر پاکستان عادی سازی روابط با هند را رد کرد

به گزارش مجله نماشو، نخست وزیر پاکستان احتمال عادی شدن روابط متشنج تجاری و دیپلماتیک با هند را رد کرد و گفت: چنین کاری با خیانت به کشمیری ها برابری می نماید.

نخست وزیر پاکستان عادی سازی روابط با هند را رد کرد

به نوشته روزنامه ینی شفق، عمران خان، نخست وزیر پاکستان گفت: عادی سازی روابط با هند در این برهه از زمان به منزله خیانت به کشمیری هاست. پاکستان هرگز برای خون کشمیری ها سازش نمی کند.

وی ادامه داد، مذاکرات متوقف شده با دولت دهلی نو تنها زمانی از سر گرفته می گردد که هند شرایط لغو شده ویژه برای جامو و کشمیر را به حالت اول برگرداند.

پنجم اوت 2019، دولت هند شرایط ویژه جامو و کشمیر را لغو کرد و باعث شد تا اعتراضات گسترده ای در این منطقه برگزار گردد. همچنین این منطقه را محاصره کرد و هزاران تن را دستگیر کرد، محدودیت تردد و برگزاری تجمعات وضع و اینترنت را قطع کرد.

اسلام آباد هم در عوض روابط تجاری با دهلی نو را به حالت تعلیق درآورد و روابط دیپلماتیک بین دو کشور به پایین ترین سطح خود رسید.

اظهارات نخست وزیر پاکستان در بحبوحه انتشار گزارش هایی مطرح شده مبنی بر اینکه مقام های اطلاعاتی دو کشور در ژانویه امسال میلادی در امارات ملاقات داشتند تا راهی برای خلاص شدن از این تنش بیابند.

ماه گذشته میلادی، سفیر امارات در آمریکا تایید کرد که ابوظبی بین دهلی نو و اسلام آباد برای یاری به دست یافتن به یک رابطه سالم و عملگرا میانجی گری نموده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3020

به "نخست وزیر پاکستان عادی سازی روابط با هند را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر پاکستان عادی سازی روابط با هند را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید