واکنش اسد به قصد آمریکا برای ترور خود

به گزارش مجله نماشو، بشار اسد رییس جمهوری سوریه اظهارات دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا را مبنی بر اینکه قصد ترور وی را داشته است، نشان دهنده سیاست مبتنی بر ترور و حذف افراد از سوی ایالات متحده دانست و بر لزوم ایجاد یک موازنه بین المللی برای بازدارندگی و مجازات اقدامات شرورانه این کشور تاکید نمود.

واکنش اسد به قصد آمریکا برای ترور خود

اسد در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اضافه نمود: ترور، شیوه کار آمریکا به شمار می رود و این چیزی است که همیشه در طول دهه های گذشته در هر مکانی و در مناطق مختلف دنیا انجام داده است و از این رو این مسئله چیز تازه ای نیست.

وی اضافه نمود: از این رو باید یادآور شد که این نوع طرح ها به دلایل مختلف همیشه وجود دارد و ما باید این موضوع را در سوریه با توجه به درگیری با آمریکایی ها، انتظار داشته باشیم.

رییس جمهوری سوریه تاکید نمود که آنها سرزمین ما را اشغال و از تروریست ها حمایت می نمایند و از این رو، انجام چنین امری قابل انتظار و امری بدیهی است.

اسد تاکید نمود: هیچ چیز آمریکا را از ارتکاب این نوع اعمال شرورانه و ترور باز نخواهد داشت مگر اینکه یک توازن بین المللی وجود داشته باشد، به گونه ای که آمریکا نتواند از جنایات خود رهایی یابد، در غیر این صورت واشنگتن به ارتکاب این نوع اعمال در مناطق مختلف دنیا ادامه خواهد داد و هیچ چیز جلودارش نخواهد بود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا 26 شهریور در گفت وگو با فاکس نیوز یادآورشد که قصد داشت بشار اسد رییس جمهوری سوریه را ترور کند اما جیمز متیس وزیر دفاع پیشین ایالات متحده با این طرح مخالفت کرد.

باب وودوراد روزنامه نگار آمریکایی در سال 2018 در کتابش نوشت که ترامپ از متیس خواسته بود تا اسد را ترور کند.

کوشش ترامپ برای ترور اسد پس از آن صورت گرفت که ادعا شد در آوریل 2017 حمله ای علیه شهروندان سوری صورت گرفته است.

ترامپ پیشتر ، خبرها در خصوص قصد خود برای ترور اسد را تکذیب نموده بود.

متیس در اواخر سال 2018 و بدنبال اعلام ناگهانی ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، استعفا کرد.

ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز به نقدها قبلی خود از متیس ادامه داد و گفت: معتقدم ، او ژنرال بسیار بدی بود. او رهبر بدی بود و کارش را در مقابله با داعش انجام نمی داد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3500

به "واکنش اسد به قصد آمریکا برای ترور خود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اسد به قصد آمریکا برای ترور خود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید