پاسخ محرمانه شورای نگهبان به وزیر کشور درباره اظهارات رئیس جمهور ، سخنان رئیس جمهور آغاز یک پروژه ضدملی بود

به گزارش مجله نماشو، یک عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار داشت که برای حفظ انسجام و وحدت کشور پاسخ نامه وزیر کشور درباره اظهارات رئیس جمهور به طور محرمانه برای او ارسال شده است.

پاسخ محرمانه شورای نگهبان به وزیر کشور درباره اظهارات رئیس جمهور ، سخنان رئیس جمهور آغاز یک پروژه ضدملی بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از کیهان، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در صفحه شخصی اش در فضای مجازی نوشته است که فرآیند بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت های نظارت استانی و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات تمام شد و اکنون زمان رسیدگی به شکایات داوطلبان از نتایج اعلام شده توسط خودِ اعضای شورای نگهبان است. کار شورای نگهبان تازه آغاز شده و تلاش می شود، شکایات به طور دقیق بررسی شود تا حقی از افراد و مردم ضایع نشود.

وی با اشاره به اینکه نتایج اولیه بررسی صلاحیت ها نشان داد در میان تأیید و رد شده ها، افراد شاخصی از هر دو جناح هستند و با هر کس در هر جایگاه و با انتساب به مقامات نیز مماشات نشده است، تاکید کرد: سخنان رئیس جمهور در خصوص تأیید افراد فاقد صلاحیت، آغاز پروژه ضدملی علیه وظایف یک نهاد قانونی بود که دیروز نیز توسط وزیر کشور ادامه یافت. متأسفانه آن سخنان آقای روحانی امروز دستاویز وزیر امور خارجه آمریکا برای حمله به انتخابات ایران قرار گرفت.

عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: جنجال آفرینی در تریبون های عمومی هیچ خاصیتی ندارد. اگر ایشان از فرایند بررسی ها اطلاع کافی ندارد، پیش از اظهار شکایت می تواند به شورای نگهبان بیاید و در جریان فرآیند بررسی ها قرار بگیرد.

وی همچنین شرح داد: نه انسان ها کالا هستند و نه انتخابات مغازه؛ اما عرضه کالای غیراستاندارد، فاسد و تاریخ گذشته به مردم، ظلم و خلاف قانون است. برای حفظ انسجام و وحدت کشور پاسخ نامه وزیر کشور به طور محرمانه برای او ارسال شد. امیدوارم مسئولان دولت از سوءاستفاده آمریکایی ها از اظهارات شان درس عبرت گیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4007

به "پاسخ محرمانه شورای نگهبان به وزیر کشور درباره اظهارات رئیس جمهور ، سخنان رئیس جمهور آغاز یک پروژه ضدملی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ محرمانه شورای نگهبان به وزیر کشور درباره اظهارات رئیس جمهور ، سخنان رئیس جمهور آغاز یک پروژه ضدملی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید