چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید

به گزارش مجله نماشو، یک مقام دولتی ونزوئلا بیان کرد چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید و هم اکنون در حال حرکت به سمت آب های ونزوئلاست.

چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رویترز به نقل از ریفینیتیو ایکون، یک مقام دولتی ونزوئلا خاطرنشان کرد چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید و هم اکنون در حال حرکت به سمت آب های ونزوئلاست.

این در حالی است که طی روز های گذشته با رسیدن محموله های بنزین ایران، پمپ بنزین ها در این کشور برای توزیع بنزین وارداتی در بین شهروندان ونزوئلایی آماده می شوند.

ایران با ارسال 5 نفتکش به سمت ونزوئلا در مجموع 1.53 میلیون بشکه بنزین و فرآورده های نفتی دیگر به این کشور صادر می نماید تا بتواند از فشار های وارده بر مردم ونزوئلا که تحت تحریم های شدید آمریکا قرار دارند بکاهد.

بعضی گزارش ها از بروز مشکلاتی در مقابله ونزوئلا با بیماری کرونا به دلیل کمبود بنزین در این کشور خبر داده اند از جمله این که حتی پزشک ها برای رفتن به بیمارستان و مداوای بیماران به دلیل نبود بنزین با مشکل روبرو شده اند.

ونزوئلا که زمانی ارزان ترین بنزین جهان را در اختیار شهروندان خود قرار می داد اکنون با صف های طولانی در پشت پمپ بنزین ها روبرو است و هر لیتر بنزین در بازار آزاد به قیمت حداقل 2 دلار به فروش می رسد.

بر اساس این گزارش فاکسون، چهارمین نفتکش ایرانی است که اکنون در حال ورود به دریای کارائیب است. سومین نفتکش با نام پنتونیا در حال حرکت به سمت پالایشگاه ال پالیتو است؛ جایی که نخستین نفتکش ورودی ایران به ونزوئلا یعنی فورچون لنگر انداخته است. دومین نفتکش ورودی به ونزوئلا نیز فارست نام دارد که در پالایشگاه کاردون محموله خود را خالی می نماید.

سفیر ایران در ونزوئلا حجت الله سلطانی گزارش ها در خصوص دریافت طلا از سوی ایران در قبال صادرات بنزین خود را رد نموده و گفته نیازی به این کار نیست، زیرا راه های دیگری برای پرداخت بهای بنزین ایران وجود دارد مثل دریافت قهوه و کاکائو.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3707

به "چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین نفتکش ایران هم به دریای کارائیب رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید