چین بزرگ ترین بازار سینمای اروپا شد

به گزارش مجله نماشو، سینمای چین با رشد 69درصدی و پیشی دریافت از آمریکا به بزرگ ترین بازار محصولات سینمای اروپا تبدیل شد.

چین بزرگ ترین بازار سینمای اروپا شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله نماشو به نقل از هالیوود ریپورتر، بر اساس مطالعه جدید اجرا شده توسط سازمان ناظر دیداری-شنیداری اروپا، در سال 2017 میلادی در مجموع 35.8 میلیون نفر چینی به تماشای فیلم های اروپایی نشستند که این رقم حاکی از رشد 96 درصدی نسبت به سال گذشته آن است تا سینمای چین بالاتر از آمریکا به بزرگ ترین بازار محصولات سینمایی اروپا تبدیل گردد.

سینمای آمریکا در این بازه زمانی پیروز به فروش 27.1 میلیون قطعه بلیت برای فیلم های اروپایی شده است.

سینمادوستان در آمریکا از سال ها پیش مهم ترین مخاطبان آثار سینمای اروپا در سینماها بودند، اما چینی ها که در حال تبدیل شدن به بزرگ ترین بازار سینمایی دنیا هستند هم اکنون حتی بیشتر از آمریکایی ها فیلم اروپایی می بینند.

با این وجود، بهای ارزان تر بلیت در سینماهای چین در مقایسه با آمریکا و کانادا به این معناست که آمریکا همچنان پرسودترین بازار فیلم های اروپایی باقی مانده است و از مجموع 587 میلیون دلاری که آثار اروپایی در سال 2017 در خارج از اروپا فروختند، سهم 41 درصدی را به خود اختصاص داد.

بر اساس اعلام سازمان ناظر دیداری-شنیداری اروپا، رشد 17 درصدی فروش خارجی محصولات سینمایی کشورهای اروپایی به شکل کامل ناشی از افزایش چشمگیر فروش در سینماهای چین بوده است. این در حالی است که بر اساس سیستم سهمیه بندی در سینمای چین که برای حمایت از سینمای داخلی این کشور تنظیم شده در طول سال 2017 تنها 17 فیلم اروپایی در این کشور اکران عمومی شدند، اما سینماهای آمریکا میزبان نمایش 223 فیلم در همان سال بودند.

سینمای چین در حال کاهش محدودیت شمار فیلم های اروپایی اکران شده در سینماهای این کشور است.

فیلم های فرانسوی و انگلیسی بیشترین سهم را در فروش خارجی آثار سینمای اروپا داشته اند و پس از آن آثار سینمای اسپانیا، روسیه و آلمان به ترتیب با بیشترین اقبال در سینماها روبه رو شده اند.

در حال حاضر سینماهای چین بهترین بازار خارجی محصولات سینمای هالیوود نیز هستند و فیلم های پرهزینه و ابرقهرمانی هالیوود بخش بزرگی از فروش گیشه خود را از محل سینمای چین کسب می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 450

به "چین بزرگ ترین بازار سینمای اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین بزرگ ترین بازار سینمای اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید